Czy olej z acai to eliksir młodości?

19 stycznia, 2021
Różne
Spis treści

Jagody Acai na dobre weszły do menu Europejczyków i jako prawdziwa bomba odżywcza stały się jednym z bardziej pożądanych superfood’s na rynku. Nie jest tajemnicą, że są bogactwem witamin A, C, E, oraz witamin z grupy B. Owoce tego pochodzącego z dorzecza Amazonki drzewa zawierają również szereg minerałów, aminokwasów oraz zdrowych kwasów tłuszczowych. Wiadome jest również, że jagody Acai to skarbnica przeciwutleniaczy, które opóźniają procesy starzenia, oraz hamują procesy starzenia. Jako ciekawostkę można dodać, że jagody te były stosowane na przestrzeni wieków przez pierwotne plemiona amazońskie do oczyszczania organizmu z toksyn. To tylko niektóre z zalet tych cudownych jagód, jednak nie każdy wie, że z owoców palmy Euterpe Oleracea otrzymuje się również olej, który dzięki swoim walorom pielęgnacyjnym, regenerującym i przeciwbólowym można śmiało nazwać „płynnym złotem z Amazonii”.

Olej z Acai na skórę i włosy.

Lecznicze spektrum działania olejku z Acai skupia się na skórze, a to dzięki niesamowitej mieszance nienasyconych kwasów tłuszczowych, flawanoidów i polifenoli. Dzięki temu skóra, na którą stosowany jest olejek, ma zapewnione doskonałe odżywienie i utrzymanie wilgoci. Olejek sprawdza się również stosowany bezpośrednio na pojawiające się pęknięcia naskórka, worki pod oczami, kurze łapki i na wszystkie widoczne oznaki starzenia. Zawartość wspomnianych kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 9 działa na skórę przeciwzapalnie i może być wsparciem przy rozmaitych schorzeniach skóry wywołujących podrażnienia. Olejek z Acai ma naturalne zdolności do neutralizowania wolnych rodników, co pozwala zachować skórze młodzieńczy wygląd, elastyczność i blask. Dzięki zawartemu w oleju kwasowi oleinowemu i kwasowi ferulowemu można go z powodzeniem stosować na włosy, jako środek nawilżający i przeciwdziałający szkodliwemu promieniowaniu UV.

Jaki olejek wybrać?

Firma Alteya Organics od wielu lat specjalizuje się w produkcji rewelacyjnych olejków najwyższej klasy — zarówno eterycznych, jak i bazowych — będących odpowiedzią na słabe jakościowo produkty zalewające świat. Znana na całym świecie, renomowana destylarnia słynąca głównie ze swoich produktów opartych o różę i lawendę, zajmuje się również pozyskiwaniem olejów bezpośrednio z certyfikowanych plantacji, dzięki czemu gwarantuje najwyższą jakość i czystość olejków sygnowanych logo Alteya Organics wykorzystywanych w produkcji ekologicznych kosmetyków tej marki. Do najcenniejszych olejków bułgarskiej marki należy między innymi olejek z jagód amazońskiej palmy Acai. Olejek z jagód Acai Alteya Organics uzyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno, przy użyciu udoskonalanych przez lata technik pozyskiwania olejów. Jest w 100% naturalny i ekologiczny, co potwierdzają liczne certyfikaty na czele z restrykcyjnym certyfikatem USDA Organic. Ekologiczny olej z jagód Acai Alteya Organics nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, zwłaszcza starzejącej się i suchej. Wszystkie oleje, firmowane przez Alteya Organics gwarantują najwyższą czystość składu oraz terapeutyczną klasę działania, przez co są niewątpliwie dobrym rozwiązaniem przy problemach skórnych, oraz w codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Tagi: NULL

Spis treści