Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku

6 maja, 2021
Różne
Spis treści

Punkt wyjścia – określenie rodzaju cery

Skóra każdego z nas jest inna i ma odmienne potrzeby. Dlatego podczas doboru kosmetyków pielęgnacyjnych, bardzo ważne jest poprawne rozpoznanie swojego rodzaju cery i jej indywidualnego zapotrzebowania na składniki aktywne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, jednak kluczem do pięknej skóry jest zachowanie umiaru i postawienie na to, co rzeczywiście jej służy. 

Naturalne kosmetyki do twarzy,  dobrane odpowiednio do potrzeb skóry, pomogą zachować jej zdrowy i młodzieńczy wygląd. W jakiej kolejności je stosować, by działały jak najlepiej? 

Jak zadbać o cerę krok po kroku

Krok 1 – demakijaż i oczyszczanie

Często nieprawidłowe, wykonywane w pośpiechu oczyszczanie twarzy jest przyczyną powstawania zaskórników i niedoskonałości. W zatkanych ujściach porów skóry może rozwinąć się stan zapalny, który objawia się w postaci niechcianych wyprysków. Dlatego warto poświęcić temu etapowi pielęgnacji dłuższą chwilę i mieć pewność, że skóra jest naprawdę czysta i gotowa na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Dokładnie oczyszczona skóra lepiej absorbuje substancje aktywne zawarte w aplikowanych na nią produktach. Dlatego poprawny demakijaż i oczyszczanie to podstawa pielęgnacji.  

Podczas demakijażu usuwamy nie tylko kosmetyki kolorowe, jeśli akurat tego dnia były nałożone, ale także zanieczyszczenia z całego dnia – kurz, sebum. Do jego wykonania można zastosować płyn micelarny, mleczko lub olejek. Drugi krok, czyli właściwe oczyszczanie, ma na celu domycie resztek po demakijażu. Samo przemycie twarzy płynem micelarnym nie wystarcza! Na tym etapie możemy użyć łagodnego mydła lub żelu do twarzy, które skutecznie usuną wszystkie pozostałości. Teraz, kiedy skóra jest porządnie oczyszczona, przechodzimy do kolejnych kroków w pielęgnacji.

Krok 2 – tonizowanie

Kontakt twarzy z wodą, zaburza naturalne pH skóry. Co to oznacza w praktyce? Naruszona zostaje naturalna bariera skóry, która zabezpiecza ją przed drobnoustrojami i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego należy spryskać ją produktem, który pomaga przywrócić skórze odpowiedni, lekko kwaśny odczyn pH, zarazem wzmacniając jej naturalną barierę ochronną. Z pomocą przychodzą nam toniki. Najlepiej wybierać te bez wysuszającego alkoholu w składzie. Dobre jakościowo toniki, wzbogacone są o składniki pielęgnacyjne, które zapewniają długotrwałe nawilżenie cery, dostarczają jej witamin, minerałów i przeciwulteniaczy. Dalszą pielęgnację nakładamy zanim tonik całkowicie się wchłonie. Wilgotna skóra jest kilkukrotnie bardziej przepuszczalna, dzięki czemu lepiej chłonie substancje aktywne. Warto to wykorzystać.

Krok 3 – nawilżanie

Nawilżanie to kolejny ważny krok w pielęgnacji cery. Z pomocą przychodzą nam tu naturalne kremy do twarzy. Dobór tego kosmetyku jest sporym wyzwaniem, dlatego warto szukać produktów uniwersalnych, które są odpowiednie do różnych rodzajów cery. Krem na dzień BIO Damascena Alteya Organics, jest odpowiedni do skóry suchej, wrażliwej, normalnej i mieszanej. Jego bogaty skład, bazujący na wodzie termalnej oraz organicznym ekstrakcie z liścia aloesu, ma za zadanie zapewnić skórze optymalne nawilżenie i zminimalizować widoczność oznak starzenia. Stosowany regularnie sprawia, że skóra wydaje się gładsza, bardziej miękka, odżywiona i promienna. Równie ważne jest stosowanie kremu wieczorem. Kiedy śpimy, nasz organizm regeneruje się, a jednocześnie skóra w tym czasie chłonie wszystko co nałożyliśmy na nią przed snem. Na noc warto zastosować mocno odżywczą formułę. Taki właśnie jest krem na noc BIO Damascena Alteya Organics, bazujący na bułgarskim olejku różanym. Specjalnie opracowany kompleks Bio Damascena ™ wspiera własną obronę skóry przed negatywnymi wpływami środowiska, działa hamująco na przedwczesne starzenie się skóry, poprawia wygląd skóry i zapewnia cerze promienny wygląd. 

Świetne rezultaty przynosi także stosowanie serum, które powinno być aplikowane pod krem do twarzy, ze względu na lżejszą konsystencję. Serum to produkt silnie skoncentrowany, bogaty w składniki aktywne. Stanowi wspaniałe uzupełnienie dla kremu do twarzy. Tego rodzaju produkt również może odpowiadać na konkretne zapotrzebowanie skóry – działać ujędrniająco, rozjaśniająco, balansująco. Odpowiednio dobrane wspaniale wzbogaca pielęgnację twarzy.

Nie zapominajmy także o pielęgnacji wrażliwej okolicy oczu – cieńsza w tym miejscu skóra wymaga specjalnego, delikatnego traktowania i odpowiednio dobranych substancji o działaniu wygładzającym, ujędrniającym oraz przeciwstarzeniowym. Regenerujące serum czy krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, pomagają niwelować widoczność cieni i drobnych zmarszczek, stymulują produkcję kolagenu, spowalniając proces starzenia skóry. Rozjaśniają także cienie i przebarwienia wokół oczu, dzięki czemu spojrzenie odzyskuje młodzieńczy blask. 

Krok 4 – Dodatkowe zabiegi: peelingi i maseczki

Złuszczanie martwego naskórka pomaga w utrzymaniu cery w dobrej kondycji, jednak jest to zabieg, który nie powinien być wykonywany zbyt często.  Proces odnowy naskórka wynosi 28 dni, dlatego nadmierne złuszczanie nie jest korzystne dla skóry – pozbawia ją naturalnej warstwy ochronnej zwanej barierą hydrolipidową. Jest to zabieg, który wystarczy wykonywać 1-2 razy w tygodniu, a w przypadku skóry bardzo wrażliwej nawet raz na dwa tygodnie. Peeling również należy dobrać do rodzaju cery. W przypadku cery suchej, wrażliwej i naczynkowej, warto sięgnąć po peeling enzymatyczny. Skóra tłusta i mieszana polubi się z peelingami zawierającymi ścierające drobinki, pod warunkiem braku aktywnych stanów zapalnych.

Maseczki do twarzy są wspaniałym uzupełnieniem pielęgnacji. Te bazujące na glinkach, dostarczają skórze niezbędnych minerałów, działają równoważąco, absorbują nadmiar sebum, rozjaśniają, nawilżają i łagodzą.  Stosowane regularnie są doskonałym uzupełnieniem pozostałych kroków w pielęgnacji.

Częstotliwość takich dodatkowych zabiegów powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb skóry. 

O czym jeszcze warto pamiętać w codziennej pielęgnacji cery?

Nie zapominajmy o szyi i dekolcie – pielęgnacja twarzy to także dbanie o szyję i dekolt. Po nich najszybciej widoczne są oznaki starzenia, dlatego wklepując serum czy krem, nie pomijajmy tych okolic.

Bądźmy delikatni – skóra twarzy jest wrażliwa na gorącą wodę czy naciąganie, pocieranie i agresywne traktowanie. Podczas pielęgnacji starajmy się być delikatni, aby jej nie uszkadzać i nie podrażniać. Do mycia stosujmy letnią wodę, zaś kremy, serum, toniki wklepujmy delikatnie w skórę.

Dbajmy o higienę –  bardzo ważna jest dbałość o higienę akcesoriów (ręczników, przyborów do makijażu), ale także poszewek na pościel. Te przedmioty są potencjalnym siedliskiem bakterii i powinny być regularnie wymieniane, by nie doprowadzić do pogorszenia stanu cery poprzez jej kontakt z drobnoustrojami. Do produktów kremowych w słoiczkach warto stosować szpatułki.

Przykładajmy wagę do zdrowego stylu życia – sen, zbilansowana dieta i ruch, to nasi sprzymierzeńcy w dbaniu o piękną skórę. Odpowiedniej dawki snu, wody czy aktywności fizycznej nie zastąpią nawet najlepszej jakości kosmetyki. Pielęgnacja jest wspaniałym dodatkiem, jednak nasz styl życia jest bardzo istotny dla zdrowego wyglądu cery.

Wybierajmy naturalne produkty – naturalne kosmetyki do twarzy wspaniale pielęgnują skórę, nie zawierają przy tym substancji drażniących. Często bazują na wysokiej jakości składnikach organicznych, które dostarczają skórze niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania substancji.

Powyższe kroki, powinny być pomocne w zbudowaniu  codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków naturalnych, pomoże wspaniale zregenerować, odżywić skórę i zapewnić jej zdrowy, promienny wygląd. 

Tagi: NULL

Spis treści