5 naturalnych sposobów na zapobieganie rozstępom

Czy wiesz, że rozstępy można usunąć tylko drogą chirurgiczną i aż 90% kobiet w ciąży jest narażonych na ich powstanie? Dodatkowo lekarze przypisują sklonność do ich nabycia dziedziczeniu więc jeśli twoja mama lub babcia były obciążone pechowymi genami, najprawdopodobniej ciebie również nie ominą te mało estetyczne zmiany skórne.

Zanim jednak kompletnie się zniechęcisz, warto wiedzieć, że powstawaniu rozstepów można zapobiegać a początek ciąży to najlepszy czas by o to zadbać.
 

Jak powstają rozstępy?

Kiedy skóra ulega zbytniemu rozciągnięciu w szybkim tempie dochodzi do jej przerwania co tworzy blizny w skórze właściwej (środkowa warstwa skóry) czyli właśnie rozstępy. Nadmierne rozciągnięcie wpływa również na naskórek, którego komórki stają się cienkie i spłaszczone, co z kolei sprawia, że ​​defekty w skórze są bardziej widoczne.

Czy można się ich pozbyć?

Rozstępy najlepiej leczyć we wczesnym stadium, gdy są jeszcze czerwone lub fioletowe. Natomiast w późniejszych etapach kiedy stają się białe lub srebrne

– i często towarzyszą im głębokie bruzdy - są one praktycznie niemożliwe do usunięcia.

Kluczem jest odpowiednie nawilżenie skóry, które powinno ją przygotować do równomiernego rozciągnięcia. Polecam stosowanie organicznych kosmetyków ze względu na ich łagodne i bezpieczne działanie zarówno na organizm matki jak i dziecka.

Zapobieganie rozstępom krok po kroku

  1. Dodaj do kąpieli olej z witaminą E. Wystarczy kilka łyżeczek żeby zdziałał ze skórą cuda. Już po pierwszym zastosowaniu poczujesz różnicę - twoja skóbędzie wygładzona i nawilżona.
  2. Dwa razy dziennie wcieraj w skórę balsam ze szczegolnym uwzględnieniem miejsc najbardziej narażonych na rozciąganie czyli brzucha, wewnętrznej strony ud i piersi. Zwróć uwagę na składniki stosowanego kosmetyku. Masło kakaowe,olejek z ziaren pszenicy, wyciąg z róży damasceńskiej wpływają na poprawę elastyczności i sprężystość skóry.
  3. Przed położeniem się spać wetrzyj ten sam ujędrniający balsam ale tym razem połóż na skórę ciepły, wilgotny ręcznik – pomoże to skórze wchłonąć jego wartości odżywcze.
  4. Złuszczaj skórę raz w tygodniu za pomocą bardzo delikatnego drobnoziarnistego peelingu. Dzięki temu pozbędziesz się starej warstwy naskórka pod którym odsłonisz nowsze, zregenerowane ciało.
  5. Zafunduj swojej skórze masaż specjalnym olejkiem przeciwrozstępom przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki głębokiemu nawilżeniu wspomożesz elastyczność i zdolność do równomiernego rozciągania się skóry.

 


Opublikowano: 13 lip 2016
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus