10 najpopularniejszych kobiecych tatuaży

Kobiece tatuaże jeszcze kilka dekad temu stanowiły prawdziwą rzadkość i były raczej jednoznacznie negatywnie kojarzone. Zarówno gwiazdy ekranu (ciężko sobie wyobrazić np. wytatuowaną Marilyn Monroe czy Ritę Hayworth), jak i przeciętne kobiety stroniły od permanentnego oznaczania swych ciał. Obecnie ten stan rzeczy się zmienia i coraz więcej z nas decyduje się na tatuaż.

 
 
KOBIECE TATUAŻY, CZYLI CO KOBIETY KRĘCI
KOBIECE TATUAŻE, CZYLI CO KOBIETY KRĘCI
 
Oczywiście tatuaże kobiet w znacznym stopniu różnią się od tych męskich: są zazwyczaj delikatniejsze, mniejszych rozmiarów i mają subtelniejsze linie. Poza tym często pełnią raczej rolę akcentową i znajdują się na tych częściach ciała, które można łatwo zakryć.
 
Postanowiliśmy się przyjrzeć, jakie tatuaże są najczęściej u kobiet spotykane. Oto nasz subiektywny zestaw 10 najpopularniejszych motywów:
 
  1. Motyle – zajmują w naszym zestawie numer jeden gdyż są piękne, delikatne i sama natura oferuje wielkie bogactwo wzorów i kolorów. 
  2. Tatuaże plemienne – największą popularnością cieszyły się na początku tego wieku, choć naszym zdaniem brakowało im oryginalności. Zazwyczaj znajdowały się na dolnej części pleców.
  3. Kwiaty – są naturalnie piękne i kobiece, nic więc dziwnego, że często się je widuje u kobiet. Każdy kwiat niesie ze sobą inne symboliczne znaczenie, przy czym do najpopularniejszych należą róże, lilie, lotos i pąki wiśni. 
  4. Gwiazdy – to jeden z najstarszych i uniwersalnych symboli. Idealnie się komponują z innymi elementami stanowiąc część większego tatuażu, ale mogą występować samodzielnie. 
  5. Wróżki – te baśniowe postacie wyglądają jak słodkie dziewczyny, ale posiadają również swoją magiczną, nieokiełznaną stronę. Kobiety lubią taką niejednoznaczność.
  6. Serce – symbolizuje miłość, romans, oddanie – czyli te przymioty, które kobiety tradycyjnie cenią sobie najbardziej.
  7. Ważki – chociaż większość z nas nie przepada za owadami, to niechęć ta nie dotyczy ważek. Należą one do tej samej kategorii, co wróżki i motyle.
  8. Ptaki – symbolizują wolność i niezależność, ale również piękno i grację. 
  9. Znaki zodiakalne – decydują się na nie zazwyczaj te dziewczyny, które wierzą w astrologię i chcą podkreślić swój znak oraz znaczenie jakie ze sobą niesie.
  10. Cytaty – frazy z Biblii, Koranu, wierszy i powieści. Niosą nie tylko konkretne przesłanie, ale dzięki pięknej, oryginalnej czcionce stanowią niewątpliwą ozdobę.
 
Po inspiracje zapraszamy do przejrzenia strony dziarownia.pl. Znajdziecie tam jedną z największych i najlepiej skatalogowanych galerii tatuaży, w tym tatuaży kobiecych. Dziewczyny zamieszczają zdjęcia własnych motywów, ciekawych wzorów z różnych zakątków świata i towarzyszące im historie.
 
Na koniec kilka słów o pielęgnacji - żeby tatuaż wyglądał świeżo i zachował żywe kolory (nawet jeśli jest to czerń bądź odcienie szarości) należy odpowiednio o niego zadbać.
 
Kobiety zresztą częściej od mężczyzn zawracają na ten fakt uwagę. Niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja nowego tatuażu (jakby nie było jest to otwarta rana na jakimś skrawku skóry), ale nawet po zagojeniu powinno się o niego dbać. Na rynku znajduje się wiele różnych produktów i na pewno każdy cos dla siebie znajdzie.
 
My oczywiście zachęcamy do organicznej pielęgnacji certyfikowanymi kosmetykami Alteya Organics. Polecamy zwłaszcza Organiczną Linią do Pielęgnacji Tatuażu , która została doceniona przez miesięcznik InStyle Polska i otrzymała nagrodę Best Beauty Buys.

Opublikowano: 30 cze 2016
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Design
Comments powered by Disqus