10 najciekawszych tatuaży celebrytów

Gwiazdy lubią podkreślać swoją indywidualność a nic nie czyni tego lepiej niż tatuaże. Niekiedy powstają one pod wpływem chwili (nie zawsze „trzeźwej”), ale zazwyczaj są efektem dłuższych przemyśleń i konsultacji z wykonującymi je artystami. Ile tatuaży, tyle historii; dramatycznych, dziwnych i śmiesznych. My przygotowaliśmy dla was galerię 10 najciekawszych według nas tatuaży znanych celebrytów.

Tatuaży warszawa

1. Angelina Jolie 

To chyba najsłynniejsza „wytatuowana” aktorka w Hollywood. Ma ponad 14 tatuaży, z których najbardziej znane to buddyjska inskrypcja na lewej łopatce zadedykowana pierwszemu adoptowanemu synowi oraz tygrys bengalski na dolnej części pleców. Zostały one wykonane przez tajskiego artystę, który używał tradycyjnej metody tatuowania przy pomocy długich igieł ręcznie wbijanych w skórę. Podobno Angelina Jolie musiała w tym czasie klęczeć i się modlić. Słynny swego czasu tatuaż noszący imię drugiego męża aktorki - „Billy Bob”, Angelina usunęła i zastąpiła długościami i szerokościami geograficznymi miejsc urodzeń dzieci.

2. Manny Paquiano

Tatuaże słynnego boksera z Filipin, którego niedawna walka z Floydem Mayweatherem przyciągnęła do MGM Grand i przed ekrany rekordową publiczność, są znane nie tylko wielbicielom tego sportu. Tuż nad sercem Paquiano znajduje się rękawica bokserska, którą sam sobie wytatuował w wieku 13 lat i którą, na poły żartobliwe nazywa „brzydką”. Oprócz tego na lewym bicepsie ma wytatuowany symbol braterstwa i imiona swoich najbliższych: żony Jinkee, synów Jimuela i Michaela oraz córek Princess i Queen. Sportowiec swoim imieniem firmuje również salon tatuażu w Los Angeles.

3. Megan Fox

Holywoodzka piękność ma wytatuowane na plecach i boku cytaty z dzieł filozoficznych (Nietzche) i poezji (Szekspir).  Cytat z Króla Leara ma jej przypominać o tym, by nie stracić głowy w showbiznesie i nie stać się pośmiewiskiem. Jednak najbardziej znany tatuaż aktorki – Marylin Monroe – został usunięty, gdyż jak sama zainteresowana stwierdziła „Monroe była zagubioną kobietą o dwubiegunowej osobowości. Nie chcę przyciągać do siebie tego typu negatywnej energii.”

4. David Beckham

Gwiazda piłki nożnej znana z małżeństwa z „Posh Spice” i udziału w wielu reklamach, chętnie pokazuje swoje tatuaże. Większość z nich jest zadedykowana żonie, Wiktorii. Na szóstą rocznicę ślubu obydwoje wytatuowali sobie sentencję w sanskrycie, która w wolnym tłumaczeniu brzmi: „Należę do Ukochanego a mój Ukochany należy do mnie”. Beckham ma oprócz tego wytatuowaną na prawym przedramieniu rzymską siódemkę – numer, który nosił w drużynie Manchester. Siedem to także drugie imię jego córki (Harper Seven).
 

5. Pink

Piosenkarka jest znana ze swojej rosnącej kolekcji tatuaży. Ma ich już przynajmniej 22 i nic nie wskazuje na to, by miała na tej liczbie poprzestać. Najbardziej rzucający się w oczy i oryginalny tatuaż artystki to znajdujący się na szyi kod kresowy, który składa się z daty urodzin (9/8/79), daty wydania albumu „Missundaztood” (11/20/01) i szczęśliwej liczby 13. Okazuje się jednak, że tatuażem, którego artystka nigdy sobie nie zrobi jest imię ukochanego (mężem Pink jest Carey Hart, który zresztą ma wiele tatuaży poświęconych żonie). Jak sama stwierdziła, nie jest to po prostu w jej stylu.

6. Johnny Depp

Depp przywiązuje dużą wagę do swoich tatuaży, które traktuje, jako „własną historię opowiedzianą na skórze”. Aktor rzeczywiście ma wiele tatuaży upamiętniających swoje indiańskie korzenie, ważne filmy i rodzinę. Podobnie jak David Beckham, Depp ma wytatuowany swój szczęśliwy numer, którym jest trójka. Poza tym uwiecznił na swoim ciele imiona najbliższych: matki Betty Sue, pierworodnej córki Lily Rose i syna Jacka. Ten ostatni zrobiony jest w stylu tatuażu Jacka Sparrowa ze słynnej trylogii „Piraci z Karaibów”. Swego czasu aktor nosił na ramieniu „Wino Forever” na cześć swojej równie słynnej dziewczyny, Winony Rider, ale go usunął po tym jak para się rozstała.
 
Pielęgnacja Tatuaży i Piercing Alteya Organics

Alteya Organics posiada specjalistyczną linię organicznych i bezpiecznych kosmetyków do tatuażu i piercingu,

dzięki którym wasze tatuaże zachowają oryginalne, żywe kolory a skóra sprężystość i jędrność. 

7. Rihanna

Piosenkarka swój pierwszy tatuaż (2 nuty) zrobiła w 2006 roku i do tej pory ma ich 15. Jak sama twierdzi lubi przesiadywać w salonach tatuażu. Najbardziej rzucającymi się w oczy tatuażami piosenkarki są: „Shhh” na palcu wskazującym i „Love” na… palcu środkowym. Natomiast pod piersiami artystka ma wizerunek uskrzydlonej egipskiej bogini Isis.

8. Danny Trejo

Tatuaże latynoskiego twardziela, który zasłynął w Holywood rolami anty-bohaterów to prawdziwe utrzymane w czarno-szarej kolorystyce „dziary”, które powstały w więzieniu. Ze względu na powiązania z ulicznymi gangami aktor spędził sporą część lat 60-tych za kratkami. Najbardziej znanym i najstarszym tatuażem Trejo jest wizerunek kobiety w sombrero, który zaczął powstawać w więzieni Folsomm a został skończony 2 lata później w więzieniu San Quentin!

9. Miley Cyrus

Kontrowersyjna piosenkarka ma ponad 20 niewielkich tatuaży rozrzuconych na całym ciele. Pierwszym, na jaki się zdecydowała jest sentencja „Just Breathe” złożona w hołdzie przyjaciółce i dziadkom zmarłym na choroby płucne. Cyrus powiedziała, że w ten sposób chce pamiętać o tym, by cieszyć się każdą mijającą chwilą i nic (nawet oddychania) nie brać za sprawę oczywistą. Tatuaż ten znajduje się pod lewą piersią artystki, blisko serca. Za to fani piosenkarki mogą być zaskoczeni cytatem z… przemówienia prezydenta Roosevelta, który Cyrus zamieściła na przedramieniu (“So that this place shall never be with the cold & timid soul who neither know victory nor defeat”).

10. Lady Gaga

Dociekliwi fani na pewno zauważyli, że piosenkarka ma tatuaże tylko na lewej stronie ciała. Wynika to z obietnicy złożonej ojcu, by nie zapomnieć o byciu „damą”. Lady Gaga może się pochwalić cytatem z Rilkiego, wizerunkiem jednorożca z napisem „Born that way”, znakiem pokoju na cześć Lennona i złożonym w hołdzie swoim fanom napisem „Little Monsters”.
 
Jaki wynika z ww. przeglądu wniosek? Ano taki, ze decyzja o zrobieniu tatuażu na pewno powinna być dobrze przemyślana. Być może rację ma Pink i lepiej nie tatuować imienia swojej drugiej połówki? Co prawda niechciane tatuaże można laserowo usunąć, ale zabiegi te nie należą ani do tanich, ani do przyjemnych. O tatuaż powinno się też odpowiednio dbać, zarówno wtedy, kiedy jest on świeży i dopiero się goi, jak i w późniejszym okresie. Kremy z wysokimi filtrami oraz maści – najlepiej organiczne –zapewnią ochronę przed blaknięciem tatuaży i starzeniem się skóry. 

Opublikowano: 16 maj 2015
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Design
Comments powered by Disqus