Kosmetyki organiczne – Czy warto po nie sięgać?

Jeśli zastanawiasz się czy warto sięgnąć po kosmetyki ekologiczne, to pewnie znaczy, że szukasz zdrowszej alternatywy dla dotychczas używanych produktów. Odpowiedź jest jedna – warto spróbować. W końcu są one bezpieczniejsze, naturalne, nietestowane na zwierzętach i wolne od środków podrażniających (takich jak SLS czy parabeny), które są szeroko stosowane w kosmetykach konwencjonalnych. Dzięki kosmetykom ekologicznym od nowa pokochasz swoją skórę – naturalnie odżywioną, promienną i odpowiednio chronioną przez najskuteczniejsze ekstrakty roślinne.
 
Zmiana w podejściu do dbałości o swój wygląd zaowocowała w 2014 roku rekordowym tempem wzrostu na rynku organicznych produktów pielęgnacyjnych, podczas gdy sektor kosmetyków konwencjonalnych wkroczył w okres stagnacji. Przez ostatnie 4 lata przychody ze sprzedaży naturalnych kosmetyków osiągnęły pułap 30 mld dolarów, z czego 45% pochodzi ze sprzedaży certyfikowanych kosmetyków organicznych.
 
Według kalifornijskiego instytutu badań Grand View Research do roku 2020 światowa sprzedaż kosmetyków naturalnych wzrośnie o kolejne 3 mld dolarów. W czołówce znalazły się państwa, które już od lat zajmują silną pozycję, czyli kraje azjatyckie, USA i Kanada oraz kraje skandynawskie i Niemcy. 
 

A gdzie plasuje się Polska?

Ze względu na fakt, że certyfikowane ekologiczne kosmetyki nie należą do najtańszych, a ich dostępność jest ograniczona głównie do sklepów internetowych i specjalizowanych butików z produktami ekologicznymi daleko nam jeszcze do pozycji lidera. Z drugiej strony świadomość polskich konsumentów wzrasta z roku na rok i wyraźnie da się zauważyć tendencję do bardziej ekologicznego trybu życia, na czym również korzystają kosmetyki organiczne. 
 
Niestety, na tym trendzie próbują też zarobić nieuczciwi producenci, którzy pod szyldem „eko”, „bio” a nawet „organic” oferują kosmetyki niewiele się różniące od tych konwencjonalnych. Wystarczy spojrzeć na etykietę, by się przekonać, że większość tych produktów napakowana jest chemią. Jedynym sprawdzonym sposobem weryfikacji jest certyfikat organiczności nadawany przez uprawnioną do tego organizację – np. USDA Organic (najbardziej restrykcyjna), Ecocert czy Soil Association.
 
 
 
W Perla Negra gwarantujemy wyłącznie certyfikowane, najwyższej jakości kosmetyki ekologiczne. Jako jedyny, autoryzowany dystrybutor wielokrotnie nagradzanych kosmetyków ekologicznych Alteya Organics już od dwóch lat propagujemy zdrowy, ekologiczny sposób dbania o urodę. W nowo rozpoczętym 2015 roku planujemy poszerzyć asortyment o wyjątkowe i dotychczas niedostępne w Polsce produkty. Zapraszamy na naszą stronę do zapoznania się z aktualną ofertą.

Opublikowano: 25 sty 2015
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus