Jak uniknąć zmarszczek? 3 niezawodne sposoby w zasięgu twojej ręk

Na pojawianie się zmarszczek wpływa wiele czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, kontakt ze szkodliwymi promieniami UVA i UVB, palenie, mimika twarzy, czy wreszcie upływ czasu. Ale czy wiesz, że to jak śpimy oraz jak nakładamy na twarz krem, też ma znaczenie?

 

 

1) Śpij smacznie – na plecach. Aby uniknąć powstawania zmarszczek, zwłaszcza nosowo-wargowych, dermatolodzy polecają spanie w pozycji „na wznak”. Dzięki temu skóra twarzy nie tylko swobodnie oddycha, ale też nie ulega żadnym odkształceniom, które mogą utrwalać rysy powstałe przez przyciskanie twarzy do poduszki. Z autopsji wiemy, że nie jest łatwo zmienić pozycję, w jakiej się śpi, zatem tym, którzy preferują spanie na boku lub na brzuchu proponujemy zainwestowanie w pościel z jedwabiu bądź satyny, ewentualnie kupienie poszewki na poduszkę z któregoś z tych materiałów.

2) Naucz się nakładać krem. Smarujemy twarz kremami przeciętnie dwa razy dziennie, jeśli więc skóra jest podczas wykonywania tej czynności zbyt mocno rozciągana, nawet najlepszy krem nie pomoże i skutek będzie odwrotny od zamierzonego. Odpowiednia technika jest ważna szczególnie przy aplikacji kremu pod oczy, gdyż skóra w tym miejscu jest najcieńsza. Na kość policzkową należy nanieść niewielką ilość kremu (lub serum) a następnie lekko go wklepać kierując się ku zewnętrznej stronie oka. Najlepiej do aplikacji używać palca serdecznego, gdyż jest on najrzadziej używany, dzięki czemu nie będzie wcierał kosmetyku zbyt mocno. Ważne jest też, by kremu nie nakładać zbyt blisko rzęs, co może spowodować podrażnienie oczu i łzawienie. Przed aplikacją makijażu, należy odczekać parę minut, aż krem zostanie wchłonięty i nie będzie się „wałkował”.

3) Poznaj mimikę swojej twarzy. Jeśli zauważyłaś więcej zmarszczek wokół ust lub pod oczami, przyczyna może tkwić w mimice twarzy. Częste powtarzanie tych samych ruchów twarzy zostaje utrwalone w skórze. Palenie oraz picie przez słomkę to dwa główne powody pojawienia się promienistych zmarszczek okalających wargi, natomiast mrużenie oczu np. przed słońcem prowadzi do tzw. kurzych łapek. Rzucenie palenia, picie ze szklanki lub kubka i noszenie okularów przeciwsłonecznych to oczywiste rozwiązania.

 

4) Używaj kremy przeciwsłonecznych z filtrem mineralnym
 

Warto jednak pamiętać, że twarz kompletnie gładka nic o swoim właścicielu nie mówi. W końcu niektóre zmarszczki to dowód na ciekawe i pełne uśmiechów życie.
 


Opublikowano: 10 gru 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus