Naturalny sposób na zniszczone, suche włosy

Po powrocie z wakacji moje włosy wyglądały na tyle źle, że bliska byłam zupełnej zmiany wizerunku i ścięcia ich na krótko. Słona woda, wiatr i słońce sprawiły, że stały się one przesuszone, łamliwe i pozbawione blasku. Ani moja zwykła odżywka ani specjalnie z tej okazji kupione maseczki nie były w stanie poprawić ich kondycji, więc kiedy w ręce wpadło mi organiczne masło do włosów Alteya Organics, pomyślałam, że warto je wypróbować.

Masło do włosów: ratunek zniszczonym włosom


Masło, jak sama nazwa wskazuje, ma bardzo gęsta konsystencję. Według wskazówek producenta, można je używać na różne sposoby: jako odżywkę, maseczkę, a nawet do stylizacji fryzur. Na początek postanowiłam sprawdzić, jakie efekty przyniesie w roli odżywki. Masło rozprowadziłam na mokrych włosach od nasady po końcówki i zostawiłam je na 15 minut.

Lawendowa odżykwa do włosów
Organiczna lawendowa odżywka do włosów

WAŻNE: w przeciwieństwie do zwykłych odżywek, masło nakłada się na włosy PRZED użyciem szamponu. Z własnej autopsji radzę, żeby włosy dwukrotnie napienić a następnie spłukać szamponem – z powodu tłustej konsystencji jednorazowe zmycie produktu po prostu nie wystarczy. Kiedy moje włosy wyschły, były nie tylko lśniące i gładkie, ale też wyglądały na bardziej pełne i gęste. Nie miałam żadnych problemów z ich rozczesywaniem i po raz pierwszy od dłuższego czasu, nie zauważyłam żadnych połamanych włosów na szczotce.

 

Jeśli chodzi o używanie masła do stylizacji fryzur, to radziłabym to głównie osobom o gęstych, zmierzwionych i kręconych włosach. Niewielka ilość w zupełności wystarczy, żeby je przygładzić i nadać im piękny połysk. Nałożenie zbyt dużej warstwy grozi tym, że włosy staną się przylizane i oklapnięte.Podobne, ale bardziej długotrwałe rezultaty można uzyskać stosując organiczne masło jako maseczkę np. na noc. Tę opcję szczególnie polecam osobom, których włosy są

różane masło do włosów
Organiczna różana odżywka do włosów

 zniszczone farbowaniem. Należy wtedy nałożyć na głowę specjalny czepek, bądź okręcić ją ręcznikiem i tak zostawić do rana. Alteya Organics posiada dwa masła do pielęgnacji włosów: różane i lawendowe. Zapach lawendy, wiadomo, wpływa relaksująco i ułatwia spokojny sen, zatem te wersję najlepiej wybrać na noc. Następnie po przebudzeniu dwukrotnie umyć głowę szamponem i voilá! – dogłębnie odżywione i nawilżone włosy gotowe.
 


Ze względu na wysoką wydajność, organiczne masło do włosów Alteya Organics starczy na długi czas. Efekty są długotrwałe i natychmiastowe, a przede wszystkim uzyskane stuprocentowo naturalną drogą. Polecam wszystkim, którzy chcą zaradzić zniszczonym, farbowanym, przesuszonym i łamliwym włosom.

Jeszcze więcej na temat..


 
Farbowanie włosów Lawenda Piękne włoosi

Włosy "Au Naturel" czyli koloryzacja bez chemii

Organiczna lawenda w kosmetyce: uczta dla zmysłów

Na ratunek włosom: Organiczne Masło na bazie Lawendy

 


Opublikowano: 24 wrz 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus