Na ratunek włosom: Organiczne Masło na bazie Lawendy

Włosy statystycznej Polki poddawane są rocznie około ośmiu chemicznym zabiegom (typu farbowanie, prostowanie, rozjaśnianie, trwała itp.) i wchodzą w kontakt z 15 różnymi substancjami chemicznymi, zawartymi głównie w szamponach i odżywkach. Jeśli dodać do tego rutynowe zabiegi stylizacyjne, które prowadzą do wysuszenia i łamliwości, a w sezonie letnim – działanie morskiej bądź chlorowanej wody oraz promieni słonecznych, to okazuje się, że pomimo najlepszych intencji i odchudzonego portfela, stan naszych włosów jest, mówiąc oględnie, daleki od ideału.

Piękne włosy


Zamiast ponownie udawać się na kosztowne i często szkodliwe zabiegi, radzimy zwrócić się ku Matce Naturze. Alteya Organics stworzyła z organicznych, zdrowych i bezpiecznych składników kosmetyk do pielęgnacji każdego rodzaju włosów: Organiczne masło na bazie olejku z lawendy.

Lawendowa odżykwa do włosów


Zawiera ono nie tylko organiczny olejek lawendowy, który stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu, ale także masło shea słynące ze swoich głęboko nawilżających właściwości i działania ochronnego przed promieniowaniem słonecznym. Skład kosmetyku uzupełniają: organiczne olejki z oliwy, jojoby i cytrusów, które nadają włosom piękny połysk oraz poprawiają ich elastyczność i ogólną kondycję. Dodatkowo orzeźwiający zapach owoców cytrusowych w połączeniu z relaksującym aromatem lawendy sprawiają, że aplikacja organicznego masła jest prawdziwą ucztą dla zmysłów.


W przeciwieństwie do odżywek i szamponów, Organiczne masło lawendowe to wszechstronny kosmetyk, który, w zależności od dostępnego czasu i pożądanego efektu, można używać na wiele sposobów. Poniżej podajemy kilka sprawdzonych przez nas zastosowań:

 

  1. Odżywka – rozprowadź równomiernie obfitą ilość kosmetyku od cebulek włosów po ich końcówki. Po 15-20 minutach dokładnie spłucz, a następnie umyj włosy delikatnym szamponem. WAŻNE: Organiczne masło do pielęgnacji włosów należy stosować PRZED szamponem, czyli w odwrotnej kolejności niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych odżywek. Jak sama nazwa kosmetyku wskazuje, jego konsystencja jest bardzo gęsta i aby uniknąć efektu „przetłuszczonych” włosów, powinno się go spłukać a następnie umyć włosy szamponem.

  2. Maseczka – po wmasowaniu obfitej ilości produktu w wilgotne włosy, nałóż na głowę foliowy czepek i susz włosy ciepłym (nie gorącym) strumieniem powietrza. Po 15-20 minutach umyj głowę delikatnym szamponem.

  3. Głęboko nawilżająca maska – przed położeniem się spać nałóż masło równomiernie na włosy, owiń je ręcznikiem, rano spłucz a następnie zastosuj szampon.

  4. Olejek stylizacyjno-nabłyszczający – Organiczne masło na bazie olejku z lawendy można też z powodzeniem stosować, jako produkt do stylizacji fryzur. Niewielką ilość, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek należy rozprowadzić w kosmyki włosów, dzięki czemu będą się one łatwiej układały. Technikę te proponujemy zwłaszcza osobom o bujnych, kędzierzawych i trudnych do kontrolowania włosach.

photo credit: cathleentarawhiti

Czytaj także..

Farbowanie włosów uroda250.jpg Chemia w kosmetykach

Włosy "Au Naturel" czyli koloryzacja bez chemii

6 prostych zabiegów upiększających. Wyglądaj pięknie,teraz!

Te składniki nie powinny znaleźć się w kosmetykach

 


Opublikowano: 07 maj 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus