Dlaczego warto kupować Kosmetyki z Certyfikatem Organicznym USDA ORGANIC

Oferta kosmetyków organicznych na polskim rynku z miesiąca na miesiąc staje się coraz bogatsza, a w internecie jak grzyby po deszczu wyrastają witryny kuszące coraz to nowymi produktami. Wiele z nas na pewno nie jeden raz stanęło przed dylematem czy widziany na ekranie kosmetyk rzeczywiście spełnia wszystkie organiczne kryteria. Na szczęście w gąszczu zagranicznych i niewiele jeszcze u nas znanych marek pomagają się zorientować odpowiednie certyfikaty.

Organic standars


Większość dostępnych u nas organicznych produktów pielęgnacyjnych posiada europejskie certyfikaty, takie jak Ceres GmbH, Ecocert, Cosmebio, BDIH, NaTrue oraz Soil Association.  Na temat samych organizacji oraz stosowanych przez nich kryteriów można w języku polskim sporo się dowiedzieć – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google kluczowe słowa, by wyświetliły się dziesiątki stron. Stosunkowo najmniej u nas znanym, a na świecie cieszącym się zaufaniem klientów i dużą renomą certyfikatem jest amerykański certyfikat USDA Organic.

USDA ORGANIC LOGO


 

Aby uzyskać certyfikat USDA Organic, kosmetyki muszą spełnić szereg wymogów, począwszy od uprawy, przez produkcję, po packaging. Wszystkie składniki produktów dopuszczane przez USDA (United States Department of Agriculture – Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych) muszą być również zaakceptowane przez FDA (Food and Drug Administration – Agencja ds. Żywności i Leków) – najbardziej restrykcyjną na świecie instytucję kontrolującą żywność i leki.

 


Istnieją 2 kategorie kosmetyków posiadających certyfikat USDA Organic:
 

100% organiczne – w procesie powstawania kosmetyku stosuje się jedynie w 100% organiczne składniki i środki. Powstały w ten sposób produkt również zawiera same certyfikowane składniki organiczne (z wyjątkiem wody i soli). Na opakowaniu kosmetyków spełniających powyższe wymagania znajduje się znak USDA Organic Seal oraz nazwa i adres agencji wystawiającej certyfikat.


Organiczne – kosmetyki posiadające ten certyfikat muszą zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia organicznego (z wyjątkiem wody i soli). Pozostałe 5% to mogą być substancje syntetyczne, które nie są dostępne w postaci naturalnej (ale nawet one muszą być zatwierdzone przez tzw. Krajowy Rejestr, wykluczający stosowanie pochodnych przemysłu petrochemicznego, syntetycznych barwników i substancji zapachowych, parabenów itp).
 

Dostępne w Perla Negra kosmetyki marki Alteya Organics spełniają powyższe kryteria. Ta niewielka firma, której znakiem rozpoznawczym jest pochodząca z organicznych upraw róża damasceńska zdobyła w zeszłym roku drugie miejsce w organizowanym w Paryżu prestiżowym konkursie Sustainability Beauty Awards. Kosmetyki Alteya Organics znane są na całym świecie, między innymi w USA, Azji oraz w wielu krajach europejskich. Od niedawna po raz pierwszy dostępne w Polsce na pewno zadowolą najbardziej wymagających konsumentów.

Jeszcze więcej na temat..

Farbowanie włosów Alteya Organics lider kosmetyków organiczne Chemia w kosmetykach
 

Włosy "Au Naturel" czyli koloryzacja bez chemii

Alteya Organics – lider w branży kosmetyków organicznych

Te składniki nie powinny znaleźć się w kosmetykach

 


Opublikowano: 17 maj 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus