Włosy "Au Naturel" czyli koloryzacja bez chemii

Czasy, kiedy alternatywą dla chemicznie farbowanych włosów była marchewkowa henna na szczęście dawno minęły. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które oferują naturalne a nawet wegańskie farby w wielu odcieniach: od popielatego blondu do kruczej czerni. Co prawda ich aplikacja jest czasochłonna i być może nie należy do najłatwiejszych a kolory szybciej tracą wyrazistość, ale ze względów zdrowotnych warto się zastanowić nad porzuceniem tradycyjnych chemicznych farb na rzecz produktów bardziej przyjaznych nie tylko naszemu ciału, ale i środowisku.

Według International Journal of Cancer z 2001 osoby, które używają trwałych farb do włosów są dwukrotnie bardziej narażone na raka pęcherza. Używanie ciemnych farb przez długi okres czasu zwiększa ryzyko zachorowania na chłoniaka oraz szpiczaka mnogiego (nowotwór komórek plazmatycznych w szpiku kostnym).

Składniki, których powinno się unikać to: amoniak, parafenylenodiamina (składnik chemiczny, który aktywizuje kolor i jest powszechnie uważany za rakotwórczy), smoła węglowa, ołów, toluen i rezorcyny.


Chociaż na rynku istnieje kilka firm specjalizujących się w produkcji naturalnych farb, to daleko im do zasięgu znanych marek. Żeby zorientować się w ofercie i cenach, warto na początek pobuszować po internecie. Większość producentów oferujących koloryzację bez chemii posiada sklepy online. Radzimy przeczytać komentarze użytkowników i sprawdzić składniki farby.

Nierzetelne firmy wykorzystują nazwy takie jak „naturalne” i „ekologiczne” w celach marketingowych, a po głębszej analizie okazuje się, że niczym się nie różnią od tradycyjnych, mainstreamowych marek.  

W sklepie Perla Negra proponujemy produkty bazujący na 15 ziołach i owocach pochodzących z Indii oraz Brazylii, nie tylko nadaje odpowiednią barwę włosom ale dodatkowo odżywia i nawilża włosy oraz skórę głowy.

Naturalną pielęgnację włosów proponujemy uzupełnić z szamponami i odżywkami do włosów marki Alteya Organics Ten 100-procentowo naturalny, certyfikowany organicznie produkt powinien się znaleźć w zestawie każdej kobiety ceniącej sobie zdrowie i naturalne piękno.

 


Opublikowano: 05 kwi 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus