Naturalna pielęgnacja delikatnej skóry dziecka

Zapewne wiele rodziców zadaje sobie pytanie, czy naturalna pielęgnacja skóry dziecka kosmetykami organiczymi to luksus czy konieczność? Przy tak wielu produktach dostępnych na rynku, podjęcie przemyślanej decyzji wymaga czasu i cierpliwości.

Naturalne Kosmetyki dla Dzieci

 

Poniżej podajemy kilka wskazówek, które, mamy nadzieję, ułatwią dokonywanie zakupów.


Po pierwsze, warto pamiętać, że skóra dziecka jest pięć razy cieńsza od skóry osoby dorosłej. Oznacza to, że substancje wchodzące w skład kosmetyków są przez nią znacznie szybciej wchłaniane, a na efekty ich działania – zarówno te pozytywne, jak i negatywne – nie trzeba długo czekać. My proponujemy trzymania się zasady: im mniej i prościej, tym lepiej (zwłaszcza, jeśli chodzi o skład produktów pielęgnacyjnych).

                    
Po drugie, nie wszystkie dzieci rodzą się z aksamitną skórą rodem z reklamy kosmetyków Gerbera czy Johnson&Johnson. U wielu dzieci, tuż po przyjściu na świat pojawiają się wysypki, trądzik niemowlęcy, egzema i inne schorzenia skórne. Kontakt z nowym środowiskiem, zwłaszcza w pierwszych dwóch miesiącach, często problemy te potęguje. Wielu rodziców ulega wówczas pokusie i sięga po produkty pielęgnacyjne, które obiecują wyleczenie z przypadłości dermatologicznych. Najlepszym rozwiązaniem jest kontynuacja dobrych nawyków higienicznych oraz cierpliwość – zazwyczaj Natura jest najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym lekarstwem. Jeśli jednak objawy utrzymują się przez dłuższy czas, radzimy zasięgnąć porady u zaufanego lekarza.

zdrowe kosmetyki dla mamy i dziecka

Naturalna pielęgnacja skóry dziecka – nasze wskazówki:

 

  1. Ogranicz liczbę produktów pielęgnacyjnych w pierwszych sześciu miesiącach życia dziecka. Do kąpieli wybierz delikatny kosmetyk, które nie wysuszy skóry niemowlęcia, taki jak Organiczne Mydło w płynie na bazie Olejku Różanego Alteya Organics.

  2. Po pierwszych sześciu miesiącach możesz wprowadzić nowe produkty pielęgnacyjne, uprzednio sprawdziwszy czy twój maluch nie jest na nie uczulony. Uważnie czytaj etykiety i zawsze przeprowadzaj test alergiczny.
  3. Unikaj zbyt częstych i długich kąpieli.

  4. Do nawilżania skóry dziecka stosuj kosmetyk z certyfikowanymi składnikami organicznymi. Polecamy Olejek do Masażu Niemowląt Alteya Organics, z wyciągiem z nagietka i rumianku.

  5. Nie narażaj dziecka na nadmierne promieniowanie słoneczne i zawsze stosuj organiczny krem do opalania przeznaczony dla dzieci.

  6. Stosuj ekologiczne pieluchy. Jeśli powrót do pieluch z bawełny nie wchodzi w grę, wybierz jednorazowe pieluchy bez substancji chemicznych.

  7. Używaj ekologicznego proszku do prania ubranek i pościeli.

  8. Regularnie obcinaj paznokcie dziecka, aby uniknąć skaleczeń i zadrapań.

photo credit: Raphael Goetter cc

 


Opublikowano: 30 kwi 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus