Odkryj moc olejków: organiczny olejek z wiesiołka dwuletniego

Organiczny olejek z wiesiołka dwuletniego wchodzący w skład kremu na dzień Bio Damascena Alteya Organics to czysty dar natury, dzięki któremu skóra jest gładsza, zdrowsza i pełna blasku.

wiesiolek

Najnowsze badania wykazują, że wiesiołek jest niezwykle skuteczny w leczeniu świądu, łuszczycy i wyprysków. Wysoka zawartość kwasu gamma – linolenowego (GLA) sprawia, że organiczny olejek z wiesiołka zwiększa barierę ochronną naskórka i łagodzi stany zapalne a przeciwutleniacze zwalczają przedwczesne oznaki starzenia.

Perla Negra z całą odpowiedzialnością potwierdza dobroczynny wpływ tej rośliny, zwłaszcza w kuracji schorzeń skóry takich jak przewlekłe zapalenia.

Sam wiesiołek to raczej niepozorna roślina, charakterystyczna dla Ameryki Północnej, Europy i części Azji. Jego gotowane korzenie wykorzystywane były już setki lat temu przez Indian nie tylko do jedzenia, ale również jako okłady przyspieszające gojenie się ran. Wiesiołka łatwo poznać po charakterystycznych, żółtych kwiatach w kształcie kielichów, które otwierają się porą wieczorową (stąd angielska nazwa „evening primrose”).

Obecnie ziele to często można spotkać w przydrożnych rowach i na polach. Jednak ten w kremie Bio Damascena pochodzi ze specjalnych organicznych upraw i jest pozyskiwany metodą tłoczenia na zimno. Dzięki wysokiej koncentracji kwasu gamma – linolenowego (GLA) jego stosowanie zaleca się w następujących przypadkach:

Organyczny olej z wesiołka Alteya OrganicsPrzewlekłe stany zapalne skóry, zwłaszcza egzema, łuszczyca i okołoustne zapalenie skóry

Skóra wiotka i pomarszczona

Skóra wysuszona i swędząca

Skóra o nierównym kolorycie, ze skłonnością do przebarwień

Cienie wokół oczu

Organiczny olejek z wiesiołka dwuletniego można również zażywać doustnie. Zmniejsza on zespół napięcia przedmiesiączkowego, uodparnia organizm, pomaga w zaburzeniach pamięci i koncentracji oraz – wiadomość dla kobiet mających problemy z zajściem w ciążę – zwiększa płodność.

Zachęcamy do naturalnych sposobów dbania o ciało i umysł. Ze względu na lecznicze właściwości i zalety kosmetyczne, warto włączyć wiesiołka dwuletniego zarówno do swojej diety, jak i codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Twoja skóra odwdzięczy się pięknym, zdrowym wyglądem!

Olejek dostepny jest pod linkiem: Olejek z wiesiołka

 


Opublikowano: 13 mar 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus