Poznaj biżuterię Bata Maji: jedwab

W Perla Negra chcemy, żeby biżuteria była zabawą, ciekawą przygodą, dlatego nie trzymamy się sztywno kanonów mody i dalecy jesteśmy od ślepego podążania za tradycją. Zgodnie z tą filozofią, oferowana przez nas po raz pierwszy na polskim rynku biżuteria Bata Maji to oryginalna, ręcznie robiona ze szlachetnych i półszlachetnych materiałów „Statement Jewelry”. Wyróżnia ją nie tylko egzotyczna forma, ale również niebanalne połączenie kruszców i kamieni z jedwabiem.

W kolekcji Bata Maji, jedwab można nosić także w formie biżuterii

 

Do naszych ulubionych akcesoriów należą naszyjniki z kolekcji Dreamcatcher: silky black oraz crystal clear silk, jak również My fair lady – wszystkie posiadają wysokiej jakości wstążkę z jedwabiu. W przeciwieństwie do łańcuszków, długość wstążki jest łatwo regulowana, dzięki czemu naszyjniki można nosić na wiele sposobów.

Silky Black1dreamcatcher-crystal-clear-silk11.jpg

     Dreamcatcher Silky Black                                         Dreamcatcher Cristal Clear


Chińska legenda głosi, że jedwab został przypadkowo odkryty przez cesarzową Hsi Ling Shi, kiedy do jej herbaty wpadł kokon jedwabników z drzewa morwy. Lśniące nici tak ją zachwyciły, że postanowiła poznać tajemnicę ich powstawania i wkrótce rozpoczęła pierwszą hodowlę jedwabników. To jej przypisuje się wynalezienie kołowrotka i krosna.


Chińczycy zdawali sobie sprawę z wartości tego pięknego materiału i udało im się zachować w tajemnicy sposób jego powstawania przez prawie 3 tysiące lat! Podróżni byli dokładnie przeszukiwani na przejściach granicznych a ci, u których znaleziono kokony, jedwabniki bądź ich jajka, podlegali karze śmierci.


Dziś, poza Chinami, jedwab produkują takie kraje jak Korea, Tajlandia, Japonia, a nawet Brazylia. Dzięki niezrównanej miękkości i lśniącej strukturze wciąż uchodzi on za najszlachetniejszą i jedną z najdroższych tkanin.


Czy wiesz, że…

  • jedwab to najbardziej hipoalergiczna naturalna tkanina

  • jedwab rewelacyjnie sprawdza się zarówno podczas upałów, jak i mrozów

  • mimo delikatnego wyglądu jedwab jest stosunkowo mocny, szybko wysycha i się nie marszczy

  • jedwab jest wysoce chłonną tkaniną; absorbując pot pozwala skórze oddychać bez uczucia wilgotności

  • dieta jedwabnika składa się wyłącznie z liści morwy

  • jedwabniki są obecnie całkowicie zależne od człowieka i nie występują w środowisku naturalnym

  • kokon składa się z jednej nici surowego jedwabiu o długości ok. 1 kilometra

  • do produkcji pół kilograma jedwabiu potrzeba od 2 do 3 tysięcy kokonów

  • jedwab to wszechstronna tkanina, z której wykonuje się zarówno luksusowe piżamy, spadochrony, jak i medyczne szwy oraz protetyczne arterie

W kolekcji Bata Maji, jedwab można nosić także w formie biżuterii. Wszystkie modele są unikatowe i limitowane. Wejdź do sklepu, żeby zapoznać się z pełną ofertą.

banner BIŻUTERIA BATA MAJI 700.png


Opublikowano: 09 mar 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Design
Comments powered by Disqus