Poznaj biżuterię Bata Maji: Perły

Perły zwane „królową klejnotów” niegdyś stanowiły własność wyłącznie bogatych i wpływowych. Data ich odkrycia do dziś pozostaje tajemnicą, wiadomo jedynie, że już w V wieku p.n.e. były one cenione jako elementy dekoracyjne w Egipcie i Chinach.

Biżuteria Naszyjniki Perły

Wraz z kolonizacją Ameryki Południowej rozpoczęły one swój triumfalny pochód przez europejskie dwory. W niektórych krajach przyjęto nawet przepisy zakazujące ich noszenia przez ludzi zbyt nisko urodzonych. Nadmierny połów spowodował jednak, że w początkach XIX wieku populacja ostryg została poważnie przetrzebiona i perły stały się produktem deficytowym. Dopiero 100 lat później nastąpił przełom w ich wytwarzaniu, kiedy synowi japońskiego handlarza Kokichi Mikimoto udało się udoskonalić metodę sztucznej hodowli pereł poprzez wprowadzenie do wnętrza ostrygi elementu stymulującego wytwarzanie masy perłowej.
 
Dziś perły prawie wyłącznie pochodzą z hodowli. We wnętrzu ostryg umieszcza się specjalne paciorki z muszli, które następnie są pokrywane warstwami masy perłowej. Proces ten trwa zazwyczaj około 6 lat w przypadku pereł słodkowodnych i 2 lat w przypadku pereł pochodzących z wód słonych.
 
Na jakość pereł wpływa kilka czynników: blask i połysk warstw masy perłowej, gładka powierzchnia bez żadnych wad ani plam oraz regularny kształt. Najbardziej ceni się perły o delikatnym różanym odcieniu.
 
Naturalne i hodowlane perły można odróżnić od sztucznych za pomocą prostego testu: należy delikatnie potrzeć powierzchnię perły o ząb – jeśli w dotyku będzie ona przypominała drobny papier ścierny, oznacza to, że jest ona prawdziwa! Jeśli natomiast jej powierzchnia pozostanie gładka jak szkło, mamy do czynienia z imitacją.
 

Jak nosić perły? Propozycje Perla Negra.

  1. Z jeansami. Połączenie wytwornej biżuterii ze spodniami typu skinny jeans świetnie pasuje do wieczornego wypadu na miasto lub imprezę. Załóż do tego szpilki, luźny, jedwabny top i długi sznur pereł. 
  2.  
  3. Związane w supeł. Ten prosty zabieg momentalnie odmieni twoją ulubioną biżuterię. Przed wyjściem poeksperymentuj; najpierw zwiąż naszyjnik w jeden węzeł, później dwa i zobacz, jaka kombinacja najbardziej ci się podoba. Naszyjnik Modern Hollywood in grey marki Bata Maji jest wystarczająco długi, by nawet kilkakrotnie go związać.
  4.  
  5. We włosach. Ten sposób na noszenie pereł został po raz pierwszy zaprezentowany przez dom mody Coco Chanel i do tej pory nic nie stracił ze swojej oryginalności. Proponujemy wpiąć sznur pereł w niechlujnie związanego koka lub zaakcentować fryzurę spinkami z masy perłowej.
  6.  
  7. Symetrycznie bądź niesymetrycznie umieszczone na długim łańcuszku.  Ten rockowy sposób cały czas jest trendy, zwłaszcza w połączeniu z biżuterią statement jewelry! Proponujemy założyć Modern Hollywood in grey do ramoneski i uzupełnić wygląd wyrazistym makijażem. 

Modna biżuteria artystyczna Bata maji


Opublikowano: 19 lut 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Design
Comments powered by Disqus