Organiczna lawenda w kosmetyce: uczta dla zmysłów

Kto raz miał okazję zanurzyć się w pola kwitnącej lawendy, ten na pewno nie zapomni tego widoku i zapachu. Roślina ta od wieków fascynowała ludzi i, jak mało która została gruntownie przebadana. Nawet królowa Wiktoria się jej nie oparła i do końca swych dni przysięgała na jej skuteczność w uspokajaniu rozdygotanych nerwów.

lawenda

Obecnie lawenda znalazła zastosowanie w kosmetyce, medycynie, perfumerii, a nawet w kuchni, jako przyprawa do słodkich i pikantnych potraw. Warto bliżej poznać tą wszechstronną roślinę, która oferuje to, co w naturze najlepsze. A oto (w dużym skrócie), z czego słynie:

  1. Właściwości odkażające. Lawenda łagodzi stany zapalne skóry (w tym również przewlekłe), oparzenia i skaleczenia. Przyspiesza gojenie się ran i chroni przed infekcjami. Stanowi jeden z głównych składników specjalistycznych kremów i balsamów przeznaczonych do cery problematycznej, choć można ją stosować również samodzielnie.

  2. Miejscowe znieczulenie. Niewiele osób o tym wie, ale lawenda przynosi prawie natychmiastową ulgę w ukąszeniach i użądleniach spowodowanych przez owady. W przeciwieństwie do wielu chemicznych preparatów, nie zawiera żadnych związków toksycznych.

  3. Właściwości uspokajające. Jest to chyba jedna z najbardziej znanych cech lawendy. Już w starożytnym Rzymie i Grecji wykorzystywano ją do aromatycznego, relaksującego masażu oraz jako lekarstwo na problemy z zaśnięciem.

  4. Środek odstraszający owady. W tradycji ludowej lawenda słynie ze swoich właściwości ochronnych przed insektami. Od lat stosuje się ją, jako naturalny środek przeciwko komarom oraz molom. Zaaplikowana na skórę bądź włożona do szafy między ubrania ma tę zaletę, że swym zapachem odstraszy jedynie owady, a nie bliźnich!

 

Co prawda do wakacyjnych wypadów pod namioty jeszcze daleko, ale z wielu właściwości lawendy można korzystać przez cały rok! W Perla Negra proponujemy mgiełkę do ciała i twarzy z organicznej laweny Alteya Organics. Odpowiedniej wielkości butelka zmieści się do każdej torebki. Pięknie zapakowana, z organicznym certyfikatem USDA jest też idealnym prezentem.


Opublikowano: 09 lut 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus