Poznaj moc olejków: organiczny olejek z róży damasceńskiej

Róża damasceńska to królowa kwiatów o zniewalającym aromacie i wielu upiększająco-leczniczych właściwościach. Już w czasach starożytnych używano olejku eterycznego z róży damasceńskiej  do perfumowania relaksacyjnych kąpieli a nawet do regulowania okresów menstruacyjnych. Nic dziwnego, że olejek roży Otto od lat cieszy się zasłużoną sławą i jest jednym z najczęściej używanych olejków kwiatowych.

Współcześnie olejek z róży damasceńskiej (Róża Otto) stanowi podstawę kosmetyków ekologiczneych najwyższej jakości.

Do uzyskania 1 kg olejku eterycznego z rózy damasceńskiej za pomocą współczesnych technik destylacyjnych potrzeba średnio aż 4000 kilogramów płatków! Z tego względu jest to też jeden z najdroższych olejków. Warto poznać właściwości róży damsceńskiej, który jak głosi legenda, był ulubionym kosmetykiem Kleopatry.

Działanie antybakteryjne. Naturalne właściwości antybakteryjne olejku różanego sprawiają, że działa on kojąco i leczniczo na cerę problematyczną oraz skłonną do trądziku.

Działanie przeciwzapalne. Czerwony kolor róży wcale nie znaczy, że kwiat ten zabarwi naszą skórę na ten sam odcień! Wręcz przeciwnie, olejek różany zmniejsza obrzęk oraz zaczerwienienia i przebarwienia. Dobrze wpływa na skórę podatną na różne schorzenia i stany zapalne typu egzema.

Zwalcza wolne rodniki. Dzięki dużej zwartości witaminy C, która jest silnym antyutleniaczem, olejek różany chroni komórki skóry przed szkodliwym działaniem środowiska (np. zbyt długim pobytem na słońcu).

Działanie nawilżające. Olejek różany wzmacnia włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność skóry, zatrzymuje wilgoć w skórze, co z kolei sprawia, że jest ona gładka i elastyczna. Wyciąg z płatków róży jest szczególnie wskazany dla osób o cerze wrażliwej, gdyż znajdujące się w nich cukry mają kojące właściwości.

Działanie tonizujące.  Jako naturalny środek ściągający, róża zmniejsza rozszerzone pory i nadaje skórze elastyczność i zdrowy blask. W przeciwieństwie do konwencjonalnych toników zawierających alkohol, nie wysusza skóry. Oczywistym plusem, oprócz wyżej wymienionych, jest sam zapach kwiatu róży. Nie ma on sobie równych, a wiele osób uznaje go za najpiękniejszy naturalny aromat. W Perla Negra zachęcamy do wypróbowania pielęgnacyjnych kremów na dzień i na noc Alteya Organics, zawierających organiczny olejek z róży damasceńskiej. Pozytywne zmiany zauważycie już po paru dniach stosowania.

W naszym sklepie można kupić oryginalny olejek eteryczny z róży damasceńskieje w flakoniku 2,3 ml oraz w flakoniku 4,3 ml.

 

 

 

 Opublikowano: 17 lut 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus