Poznaj moc olejków: organiczny olejek z róży damasceńskiej

Róża to królowa kwiatów o zniewalającym aromacie i wielu upiększająco-leczniczych właściwościach. Już w czasach starożytnych używano olejku różanego do perfumowania relaksacyjnych kąpieli a nawet do regulowania okresów menstruacyjnych. Nic dziwnego, że olejek rożany od lat cieszy się zasłużoną sławą i jest jednym z najczęściej używanych olejków kwiatowych.


Róża Damasceńska

Współcześnie olejek z róży stanowi podstawę kosmetyków organicznych najwyższej jakości. Do uzyskania 1 kg olejku za pomocą współczesnych technik destylacyjnych potrzeba średnio aż 4000 kilogramów płatków! Z tego względu jest to też jeden z najdroższych olejków. Warto poznać właściwości tego delikatnego kwiatu, który jak głosi legenda, był ulubionym kosmetykiem Kleopatry.

  • Działanie antybakteryjne. Naturalne właściwości antybakteryjne olejku różanego sprawiają, że działa on kojąco i leczniczo na cerę problematyczną oraz skłonną do trądziku.
  • Działanie przeciwzapalne. Czerwony kolor róży wcale nie znaczy, że kwiat ten zabarwi naszą skórę na ten sam odcień! Wręcz przeciwnie, olejek różany zmniejsza obrzęk oraz zaczerwienienia i przebarwienia. Dobrze wpływa na skórę podatną na różne schorzenia i stany zapalne typu egzema.
  • Zwalcza wolne rodniki. Dzięki dużej zwartości witaminy C, która jest silnym antyutleniaczem, olejek różany chroni komórki skóry przed szkodliwym działaniem środowiska (np. zbyt długim pobytem na słońcu).
  • Działanie nawilżające. Olejek różany wzmacnia włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność skóry, zatrzymuje wilgoć w skórze, co z kolei sprawia, że jest ona gładka i elastyczna. Wyciąg z płatków róży jest szczególnie wskazany dla osób o cerze wrażliwej, gdyż znajdujące się w nich cukry mają kojące właściwości.
  • Działanie tonizujące.  Jako naturalny środek ściągający, róża zmniejsza rozszerzone pory i nadaje skórze elastyczność i zdrowy blask. W przeciwieństwie do konwencjonalnych toników zawierających alkohol, nie wysusza skóry. Oczywistym plusem, oprócz wyżej wymienionych, jest sam zapach kwiatu róży. Nie ma on sobie równych, a wiele osób uznaje go za najpiękniejszy naturalny aromat. W Perla Negra zachęcamy do wypróbowania pielęgnacyjnych kremów na dzień i na noc Alteya Organics, zawierających organiczny olejek z róży damasceńskiej. Pozytywne zmiany zauważycie już po paru dniach stosowania.

     

     


Opublikowano: 17 lut 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus