Odkryj tajmnice kamieni szlachetnych w biżuterii: Agat

Agat to półprzezroczysta odmiana kwarcu o charakterystycznym „pasiastym” wzorze. Ten półszlachetny kamień występuje w wielu kolorach: białym, czerwonym, żółtym, różowym, brązowym i czarnym. Do XIX wieku najsłynniejsze złoża agatów znajdowały się w miejscowości Idar-Oberstein w Niemczech. Obecnie kamienie te importuje się głównie z Brazylii, Meksyku i USA.

DreamcatcherBLUENAVY.jpg
Bransoletka Royal Navy, biżuteria artystyczna by Bata Maji.

Właściwości
Agaty to jedne z najstarszych kamieni opisanych przez ludzi. Używano ich już 3000 lat temu w starożytnym Egipcie do przegonienia sztormów i burz. Wierzono, że agaty z kolorowymi pasmami mają moc wpływania na sny i często kładziono je przy głowie śpiącego, by zapewnić mu spokojną noc.


Dla kogo?
Ze względu na różnorodność kolorów, biżuteria z agatów ma wszechstronne zastosowanie. Po kamienie te często w swoich kolekcjach sięgają projektanci mody tacy jak Chanel i Yves Saint Laurent.

banner BIŻUTERIA BATA MAJI 700.png


Perla Negra radzi
Sporej wielkości kolorowe agaty rewelacyjnie wyglądają w dużoformatowych naszyjnikach i bransoletkach. W tym sezonie szczególnie modna jest biżuteria w kolorze akwamarynu i różnych odcieniach niebieskiego. My proponujemy naszyjnik Teardrop: baby blue oraz bransoletkę Royal Navy. Wystarczy założyć nasz zestaw na białą bluzkę i voila! – jesteś gotowa na business lunch lub wieczorne coctail party.


Opublikowano: 05 lut 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Design
Comments powered by Disqus