Zwróć na siebie uwagę poprzez „STATEMENT JEWELRY”

Tradycyjnie biżuterię traktuje się, jako dodatek do stroju, ale Perla Negra zachęca do wybierania takich akcesoriów, które same w sobie stanowią główny punkt zainteresowania. Tak zwana „statement jewelry” charakteryzuje się dużym formatem, zdecydowanymi kolorami i często ciekawą, niecodzienną formą.

medalion-detal1.jpg

 

Jest to biżuteria projektowana z myślą o odważnych kobietach, które nie tylko lubią zwracać na siebie uwagę, ale również sprawia im frajdę zabawa z modą i eksperymentowanie.

Bata Maji to jedna z oryginalniejszych marek dostępnych od niedawna na rynku polskim specjalizujących się w niepowtarzalnej, egzotycznej „statement jewelry”. Jej projekty są ręcznie wykonywane z półszlachetnych kamieni i złota. 


Decydując się na „statement jewelry” trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością – kluczem do sukcesu jest umiarkowanie. Zazwyczaj jeden duży naszyjnik wykonany z oryginalnych materiałów w ciekawych kolorach wystarczy, by skompletować strój i podkreślić atuty.


Oto kilka naszych wskazówek, jak nosić „statement jewelry”:


1. Mniej znaczy więcej
Odważna, wielofarmatowa biżuteria potrzebuje wokół siebie przestrzeni i nie powinna być nawarstwiana. Jeśli decydujesz się na duże "żyrandolowe” kolczyki, pozwól im znaleźć się w centrum uwagi i nie zakładaj naszyjnika. Podobna zasada dotyczy bransoletek i pierścionków. Oczywiście jest to jedynie wskazówka, a nie żelazna zasada – pamiętaj jedynie o tym, by wybrane elementy ze sobą koordynowały pod względem np. kolorów, materiału albo formy.


2. Prostota w ubraniach
Dużoformatowe akcesoria najlepiej zakładać do prostych strojów. Omijaj wzorzyste, jaskrawe ubrania z ozdobami typu cekiny (w końcu nie chcesz wyglądać jak cyrkowiec!). Mała czarna sukienka lub jeansy z białym topem będą stanowić idealne tło dla „statement jewelry”.


3. Dopasuj naszyjnik do dekoltu
Ciekawy, duży naszyjnik nie powinien konkurować z linią dekoltu, najlepiej więc omijać kołnierze oraz ozdoby, paski i sznurki przy szyi. Do tego typu biżuterii idealnie pasują topy i sukienki bez ramiączek, z dekoltem w kształcie litery „V”, bądź luźno zawieszone na ramionach. W chłodniejsze dni proponujemy założyć „statement jewelry” na jednokolorowy, dopasowany do figury golf.

A wy, czy nosicie „statement jewelry”? Z chęcią dowiemy się o waszych propozycjach.


Opublikowano: 21 sty 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Design
Comments powered by Disqus