Nowy rok, nowe nawyki pielęgnacyjne

Która z nas nie postanawiała wraz z nadejściem Nowego Roku lepiej o siebie zadbać, schudnąć parę kilogramów albo w końcu rzucić złe przyzwyczajenia? Perla Negra życzy wszystkim czytelniczkom wytrwałości w osiąganiu wymarzonych rezultatów. Żeby poprawić swój wygląd, a tym samym samopoczucie, nie trzeba od razu udawać się do chirurga plastycznego. Nawet kilka zmian w codziennej pielęgnacyjnej rutynie może przynieść rewelacyjne efekty – najważniejsze jest to, żeby się nie zniechęcać.

Oto nasze propozycje:


1. Myj twarz najwyżej dwa razy dziennie. Zbyt częste aplikowanie produktów oczyszczających skórę pozbawia ją naturalnej bariery ochronnej a tym samym może prowadzić do łuszczenia i podrażnień, zwłaszcza w zimie. Jeśli musisz umyć twarz po raz trzeci (np. po siłowni), używaj delikatnych produktów np. zwilżaj twarz mgiełkami na bazie wód kwiatowych.


2. Dostatecznie nawilżaj skórę twarzy. O pielęgnacji cery w chłodnych miesiącach pisaliśmy już we wpisie 6 sposobów na piękną skórę w okresie zimowym, przypomnijmy więc tylko, że skóra jest szczególnie podatna na działanie zmiennych temperatur i suchego powietrza. Aby była ona gładka i elastyczna, dodaj serum pod krem albo tymczasowo zamień lżejszy kremu na taki o gęstszej konsystencji. My radzimy nakładanie nawilżającej maseczki raz, dwa razy w tygodniu.


3. Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej! Zimowe słońce może być szczególnie niebezpieczne gdyż zazwyczaj nie zwracamy na nie uwagi. Jeśli jednak jesteśmy w górach i dodatkowo promienie odbijają się od śniegu, krem z filtrem ochronnym jest koniecznością!  Nawet w mieście podczas pochmurnych, zimowych dni nie powinnyśmy wychodzić z domu bez nałożenia kremu z filtrem co najmniej SPF 15.


4. Nie dotykaj twarzy.  Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak często dotykamy twarz. Czasami dzieje się to bezwiednie, gdy chcemy odsunąć uparty kosmyk z policzka, czasami coś nas zaswędzi, kiedy indziej winna jest zbyt żywa gestykulacja rąk (jak pocieranie czoła). Prowadzi to nie tylko do zabrudzenia bądź rozmazania makijażu, ale także przeniesienia bakterii i zanieczyszczeń z naszych dłoni.


5. Przed spaniem zmyj makijaż. Niezależnie od tego, o której wrócisz do domu i ile drinków zdarzyło ci się wypić, oprzyj się pokusie natychmiastowego padnięcia na łóżko i poświęć 5 minut na oczyszczenie twarzy. Niezmyty makijaż zatyka pory, powoduje wypryski i hamuje regenerację skóry. Na oczyszczoną skóre, przed snem, użyj kremu na noc.


6. Myj pędzle do makijażu. Jeśli nie możesz sobie przypomnieć, kiedy po raz ostatni myłaś pędzle do makijażu, oznacza to, że albo powinnaś zainwestować w nowe albo porządnie namydlić te dotychczas używane. Staraj się czyścić swoje przybory pielęgnacyjne przynajmniej dwa razy w miesiącu w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego, bezzapachowego mydła a następnie pozostaw je do wyschnięcia.


Mamy nadzieję, że nasze propozycje przyniosą oczekiwane rezultaty. Z chęcią dowiemy się, co postanowiłyście zmienić bądź poprawić w Nowym Roku, co was motywuje i co w waszym przypadku się sprawdza?


Opublikowano: 06 sty 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus