Odkryj tajmnice kamieni szlachetnych w biżuterii: Ametyst

Aby nadać barwy i kolorów współczesnej biżuterii projektanci renomowanych marek często sięgają po kamienie szlachetne i półszlachetne. Ametyst to najbardziej ceniona odmiana kwarcu w kolorze fioletowym. Jego największe złoża znajdują się w Brazylii, Urugwaju, Rosji, Korei południowej i Zambii. Najwyższej jakości kamienie odznaczają się głębokim fioletowym kolorem z różowymi refleksami.

Ametyst


Ze względu na to, że od wieków fiolet uchodził za jeden z królewskich kolorów, ametyst związany jest z insygniami władzy. Był to jeden z ulubionych kamieni szlachetnych Katarzyny Wielkiej i faraonów. Ametystami inkrustowana jest korona brytyjska, a w Kościele katolickim zyskały one przydomek „kamieni biskupów”.


Właściwości
W języku greckim „amethystos” oznacza „nie pijany” i często noszono go jako amulet mający chronić przed odurzeniem alkoholowym (z tego powodu wykonywano z niego kieliszki do wina). Po dzisiejszy dzień fioletowo-purpurowy ametyst uważany jest za symbol trzeźwości. Kamieniowi temu przypisuje się również właściwości leczące bezsenność, bóle głowy a nawet łagodzące zaburzenia psychiczne.

banner BIŻUTERIA BATA MAJI 700.png


Dla kogo?
Biżuteria z ametystu nadaje się na każdą okazję i można ją nosić zarówno rano jak i wieczorem. Astrologicznie ametyst uważa się za szczęśliwy kamień dla ludzi spod znaku ryb oraz dla małżeństw świętujących 4, 6 i 17-tą rocznicę ślubu.


Perla Negra radzi
Głęboki kolor fioletu najlepiej wygląda na tle czerni, bieli oraz zieleni. Na co dzień do biura proponujemy założyć delikatną bransoletkę Bata Maji ze śnieżnych kryształów i ametystu „Lust and luster” a na wieczorny wypad lub coctail party bardziej przykuwającą uwagę „Discreet charm of the bourgeoise”.

photo credit: Marianne de Wit via photopin cc

Opublikowano: 26 sty 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Design
Comments powered by Disqus