Alteya Organics – lider w branży kosmetyków luksusowe certyfikowane bio

Rynek kosmetyków organicznych w Polsce dopiero zaczyna się rozkręcać, ale widać, że zainteresowanie zdrowszymi produktami pielęgnacyjnymi rośnie z dnia na dzień. Wśród wyrastających jak grzyby po deszczu marek oferujących „zielone”, „ekologiczne” a nawet „organiczne” kosmetyki jedynie mała część rzeczywiście spełnia wszystkie kryteria, by zasłużyć sobie na miano rzetelnej, certyfikowanej organicznie firmy.

drugie miejsce w katergorii "Green Formulations".

Najlepsze firmy, które wywiązują się z rygorystycznych wymagań są nagradzane na dorocznym szczycie Sustainable Cosmetics Summit w Paryżu organizowanym przez brytyjską instytucję badawczą Organic Monitor. Jest nam bardzo przyjemnie podzielić się wiadomością, że Alteya Organics, której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w Polsce, została doceniona i 21 października 2013 roku otrzymała drugie miejsce w kategorii Green Formulations.
 
Wyróżnienie to przyznawane jest tym markom, których produkty zawierają wysoki odsetek naturalnych, niemodyfikowanych chemicznie składników. Alteya Organics została wybrana spośród 100 kandydatów – liderów organicznych kosmetyków z całego świata. Doceniono nie tylko zaangażowanie firmy w stuprocentowo ekologiczną uprawę, ale również wykorzystanie rodzimych składników, odpowiedzialność społeczną oraz minimalny wpływ na środowisko naturalne.
 
Po ceremonii rozdania nagród Daniel Kolev, zarządzający partner Alteya Organics tak podsumował przesłanie tej niewielkiej, i rodzinnej, bądź co bądź firmy:
 
„Jako światowy lider w kosmetyce organicznej i jedna z nielicznych w pełni ekologicznych firm traktujemy produkty pielęgnacyjne jak pożywienie dla skóry, dlatego wszystkie oferowane przez nas kosmetyki zawierają jedynie certyfikowane organicznie składniki. Cieszymy się, że koncepcja ekorozwoju (ang. sustainability) z roku na rok zyskuje na wadze, gdyż w Alteya Organics już od początku dyktuje ona wszystkie nasze decyzje”.
 
Gratulujemy Alteya Organics otrzymania prestiżowej nagrody i zachęcamy wszystkich czytelników do zapoznania się z tą organiczną, uznaną na świecie marką. Czytajcie etykietki, sprawdzajcie certyfikaty i dokonujcie świadomych zakupów.

Opublikowano: 11 sty 2014
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus