6 sposobów na piękną skórę w okresie zimowym

Mimo że ostatnie tygodnie, jak na polski klimat, były całkiem znośne, zima wreszcie zawitała a wraz z nią minusowe temperatury, mroźny wiatr i… centralne ogrzewanie. Dla naszej skóry gwałtowne zmiany temperatur oznaczają problemy z wysuszeniem, łuszczeniem, swędzeniem a także poszarzałym kolorytem.

Poniżej podajemy 6 prostych kroków, które sprawią, że cera będzie promienna i odpowiednio nawilżona, nawet podczas największych mrozów.

  1. Jednym z często powtarzanych błędów jest aplikowanie mydła, które ma zazwyczaj działanie wysuszające, w zbyt dużych ilościach. Jeśli podczas mycia spod spienionego produktu nie widać skóry, oznacza to, że nałożyłaś go za dużo. Proponujemy zastąpienie tradycyjnie używanego mydła lub żelu łagodnym kosmetykiem z dodatkiem parafiny, która zapewni skórze odpowiedni stopień nawilżenia.

  2. Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj. W zimowe wieczory proponujemy odstawić tłuste kremy, które hamują oddawanie ciepła i zastąpić je kosmetykami z substancjami nawilżającymi, które wiążą wodę i chronią skórę przed jej utratą. Powinny one być stosowane w 2-3 minuty po zakończeniu kąpieli, gdy skóra ciała i twarzy jest jeszcze lekko wilgotna. Warto też mieć na uwadze, że przed wyjściem z domu należy nałożyć odpowiedni krem ochronny. Eliminujemy kremy o konsystencji żelu. Przy cerze tłustej i mieszanej wystarczy lekki krem odżywczy, a dla cery suchej i wrażliwej najlepszy będzie bogaty krem o dużej zawartości lipidów. Rozejrzyj się za produktami, które mają gęstszą konsystencję i używaj ich, kiedy tylko poczujesz, że twoja skóra staje się wysuszona. Olej arganowy, masło shea i olej z pestek moreli to bogate w substancje odżywcze naturalne kosmetyki.

  3. Zimą (choć nie tylko) powinniśmy ograniczyć agresywne zabiegi kosmetyczne. Najlepiej zrezygnować z preparatów drażniących (czyli takich, które w swoim składzie mają kwasy i retinoidy) oraz pilingów niszczących barierę ochronną skóry.

  4. Nie wychodź z domu bez czapki, szalika i rękawiczek. Dzięki tym dodatkom nie tylko łatwo zmienisz swój zimowy look, ale przede zapewnisz skórze odpowiednią ochronę przed działaniem wiatru i mrozu.

  5. Zadbaj o wilgotność powietrza pomieszczeń, w których spędzasz najwięcej czasu. Zainwestuj w nawilżacz lub, jeśli wolisz bardziej ekologiczne rozwiązania – otocz się roślinami o dużych liściach albo po prostu porozstawiaj w różnych miejscach miski z wodą.

  6. Ostatni krok może się okazać najtrudniejszy, bo kto nie lubi długich, gorących kąpieli w zimowe wieczory? Niestety, kontakt z gorącą wodą wysusza skórę i pozbawia ją naturalnej bariery ochronnej. Jeśli jednak wykażesz się silną wolą i ograniczysz zarówno czas trwania jak i temperaturę kąpieli oraz pryszniców, twoja skóra odwdzięczy ci się zdrowym wyglądem! Poza tym – zima trwa tylko kilka miesięcy a wraz z nadejściem wiosny znowu możesz wrócić do długich posiedzeń w wannie z dobrą książką w ręku…

Życzymy powodzenia w utrzymaniu pięknej i odpowiednio nawilżonej skóry. Jeśli macie swoje własne sposoby na radzenie sobie z zimnem i nadmiernym wysuszeniem, z chęcią o nich poczytamy w komentarzach.
 


 

 

 


Opublikowano: 09 gru 2013
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus