Kosmetyki przyszłości: Powrot do natury i wielofunkcyjnośći

Kiedy zapytałam znajome czy śledzą nowości kosmetyczne, odpowiedziały, że z chęcią poświęciłyby na to więcej czasu, ale ze względu na pracę lub rodzinę, nie mogą sobie na to pozwolić. Tak się składa, że czas pracy Polek (oraz innych Europejek, ale również Azjatek) znacznie się w ostatnich latach wydłużył: 10-cio a nawet 12-togodzinny dzień pracy nikogo już nie dziwi.

 


Oczywiście koncerny kosmetyczne na naszym chronicznym braku czasu nie chcą stracić, a wręcz przeciwnie.  Oferując nam produkty oszczędzające parę minut podczas porannej toalety bądź łączące w sobie kilka funkcji, wychodzą naprzeciw pragnieniom nowoczesnej kobiety i tym samym zarabiają fortunę.


Z drugiej strony, świadomi konsumenci odchodzą od kosmetyków przeładowanych chemią. Zarówno zapracowane businesswomen jak i młode mamy pragną używać naturalnych, zdrowych produktów, które nie tylko poprawią kondycję skóry, ale również oszczędzą środowisko naturalne.


Eksperci przewidują, że w nadchodzących latach te dwa przeciwstawne trendy będą dyktowały ścieżkę rozwoju nowoczesnej kosmetyki. Poniżej podajemy listę produktów, które właśnie rozpoczęły swój triumfalny marsz bądź już niedługo zadebiutują na naszym rynku:

 

  • Wielofunkcyjne kremy codziennej ochrony tzw. „daily defence” (DD). Łącząc działanie: podkładu, kremu nawilżającego oraz filtru chroniącego przed promieniowaniem UV redukują liczbę środków pielęgnacyjnych. Do tego, dzięki obecności substancji czynnych odnawiają skórę. Być może za jakiś czas doczekamy się kremów w sprayu, które można aplikować na make-up.
  • Co ciekawe, marki odzieżowe nie chcą pozostać w tyle i tak, np. Wrangler ma w styczniu wypuścić linię Denim Spa Therapy for Legs, czyli jeansy wzbogacone ekstraktem z oliwy i aloe vera! Na tym nie koniec – mają one przeciwdziałać cellulitowi, nawilżać skórę i poprawiać krążenie! Zastanawiam się, jaka będzie data ważności takiego produktu? I ile razy będzie go można wyprać przed wypłukaniem nawilżających ekstraktów?
  • Swoje triumfy nadal będą święcić egzotyczne olejki, takie jak olej arganowy. Znajdą się nie tylko w produktach do pielęgnacji włosów, ale również w kosmetykach do ciała i twarzy.
  • Naturalne i organiczne kosmetyki zagoszczą obok mainstreamowych, a w niektórych przypadkach nawet je zastąpią. O ile obecnie jest to cały czas gałąź niszowa, o tyle w najbliższych latach zarówno serie stworzone przez duże koncerny kosmetyczne,  jak i asortyment niewielkich eco-firm ma się co najmniej podwoić.
  • Powrót do natury da się zauważyć także w kompozycjach perfum. Nieskomplikowane zapachy pochodzące ze zdrowych i ekologicznych składników mają być hitem sezonu wiosna/lato 2014.


Co sądzicie o tych trendach? Myślicie, że się przyjmą czy pozostaną jedynie ciekawostką? Czego wy oczekujecie po kosmetykach? Śledzicie nowości kosmetyczne, czy raczej jesteście wierne wypróbowanym produktom? Piszcie, z chęcią opublikujemy wasze komentarze.

photo credit:In the Shadow of Beauty di derriel street photography

Opublikowano: 20 lis 2013
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus