Slow Food contra Fast Food, nowa moda czy powrót do tradycji?

Pamiętacie pierwszego McDonalda w Warszawie? Kolejki, telewizja, wycieczki szklone – wszyscy chcieli spróbować czegoś nowego, poczuć smak Zachodu... Hamburger, jakkolwiek by to dzisiaj brzmi, symbolizował rozwój, otwarcie granic, alternatywę dla tradycyjnej polskiej kuchni…

slow_food_vs_fast_food.jpg
 
Ale jak to zazwyczaj bywa z nowościami, fascynacja nimi trwa dość krótko. Teraz McDonald’s, KFC, Burger King i podobne sieci to powszechnie znane oblicza Fast Food, miejsca gdzie można szybko i tanio zjeść niekoniecznie rozkoszując się smakiem. Ikony standaryzacji posiłku. 
 
W tyle nie pozostają supermarkety, które prześcigają się w tanich ofertach: kilo kurczaka za 5 złotych, wieprzowina za 10zł.... coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać jak cena ma się do jakości i szukać informacji. Informacji o hodowlach zwierząt, składnikach chemicznych w produktach spożywczych.
 
Co robić w zalewie barów szybkiej obsługi i sieciówek promujących tanie jedzenie? Dokonywać wyboru. Być świadomym tego, co się je. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi przyłącza się do ruchu Slow Food, zaczyna odkrywać dawne smaki, powracać do zapomnianych przepisów, hodować własne zioła. Slow food to przyjemność czekania na nowe doznania smakowe, otwarcie na nieoczekiwane…. To przyjemność przyszykowywania, łączenia, doprawiania po to, aby zaskoczyć innych. Radość spożywania posiłków razem, rozmowy.... Jednak największym beneficjentami trendu slow food jest nasze zdrowie.
 
To główny powód, dla którego modne stało się robienie zakupów w sklepach ze zdrową żywnością, a producentów bio i organic odwiedza coraz więcej osób.

 

Poniżej znajdziecie adresy oraz linki miejsc i imprez promujących zdrową żywność w Warszawie. Jeśli polecacie inne, również te spoza Warszawy, będziemy wdzięczni za podzielenie się tymi informacjami z innymi.
 
Zostawiajcie linki w komentarzach.
 
Le Targ Wilanów, każda sobota godz. 9.00-15.00 skwer przy zbiegu ul. K. Kieślowskiego i ul. Herbu Szreniawa.
Targ Saska Kępa ul. Królowej Aldony 5
www.targsniadaniowy.pl
Bio Bazar www.biobazar.org.pl
 
Zapraszamy także do zapoznania się z produktami ze spiżarni perlanegra, które zostały wyselekcjonowane przez specjalistów i łączą esencję smaku z wyjątkowymi walorami zdrowotnymi. Bo jeśli slow food to jedynie moda, to mam nadzieję, że nigdy nie przeminie....

Opublikowano: 11 wrz 2013
Napisany przez: Perla Negra
Kategoria: Spiżarnia
Comments powered by Disqus