Tips and tricks - alternatywne wykorzystanie kawy

O tym, że kawa rewelacyjnie sprawdza sie jako środek pochłaniający brzydkie zapachy dowiedziałam sie podczas pracy w hotelu. Drużyna piłkarska nastolatków, goście miłujący indyjskie jedzenie lub tacy, którym nie chciało się wyjść z pokoju żeby zapalić papierosa sprawili, że stałam się specjalistką do walki z nieprzyjemnym zapachem.

Oczywiście każdy hotel posiada specjalne środki chemiczne ale ich wadą jest to, że pachną... chemią. Jeśli więc chcecie pozbyć się brzydkiej woni w naturalny sposób, polecam umieścic kilka łyżeczek zmielonej kawy w niewielkim pojemniku bądź torebce z materiału i zostawić na kilka godzin.

 

A oto kilka innych zastosowań:

Usuwa brzydki zapach z rąk

Podobnie jak w przypadku pomieszczeń, kawa również świetnie sobie radzi z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów ze skóry. Każdy wie jak pachną ręce po krojeniu cebuli lub czosnku i jak intensywna jest ta woń! Aby się jej pozbyć  wystarczy odrobina mielonej kawy. Należy przed umyciem wodą wetrzeć ją w ręce – i voila! - nikt nawet nie będzie podejrzewał, że przed chwilą wycisnęliśmy 5 ząbków czosnku. Sucha sól i cukier. Aby sól lub cukier nie robiły się pod wpływem wilgoci skawalone , wystarczy umieścić kilka ziaren kawy na dnie cukiernicy lub pojemnika, w którym przechowujemy sól.

Środek przeciw pchłom

Fusy z kawy odstraszą również pchły. Po kąpieli należy wcierać zmieloną kawę w sierść psa, a po wyschnięciu dokładnie wyszczotkować. Kawa pachnie o wiele lepiej, niż większość szamponów przeciw pchłom.

Odstraszacz mrówek

Jeżeli chcesz by ci nieproszeni goście trzymali się z daleka od twojego domu posyp podłogę suszoną, zmieloną kawą lub rozsyp ją blisko mrowiska. Zapach powinien je odstraszyć.

Odżywka dla roślin

Rośliny, które lubią kwaśne podłoże będą wdzięczne, jeśli koło ich korzeni umieścimy fusy. Można również rozcieńczyć resztki parzonej kawy z niewielką ilością wody. Taka mieszanka będzie na pewno wspierać wzrost i kwitnienie hortensji, azalii, rododendronów, oraz malin i poziomek.

Odświeżanie mebli

Jeżeli na meblach lub drzwiach z ciemnego drewna pojawiły się rysy, zamocz szmatkę lub pędzel w filiżance kawy rozpuszczalnej i używaj jako naturalnego barwnika.


Opublikowano: 20 lip 2013
Napisany przez: Agnes
Kategoria: Uroda
Comments powered by Disqus