Zazdwoń

603 240 809

 
Amaretti włoskie ciasteczka bezglutenowe na bazie pestek z moreli

Amaretti włoskie ciasteczka bezglutenowe na bazie pestek z moreli

Wszyscy uwielbiamy słodycze! Czym jest kawa bez dobrego ciastka? Czasem nie umiemy sobie go odmówić, albo przeciwnie- unikamy w trosce o nasze zdrowie. W ostatnim czasie coraz więcej osób ma różne nietolerancje pokarmowe. Większość z nas zapewne zna choć jedną osobę, która uczulona jest na gluten. A może sam zmagasz się z tą dolegliwością? Czy to oznacza wyrzeczenia? Na szczęście nie! Włoska firma Amaretti Virginia przychodzi z pomocą. Poznajcie jej obłędne słodkości!

Czytaj więcej
Lawenda  w leczeniu i zapobieganiu zmianom trądzikowym

Lawenda w leczeniu i zapobieganiu zmianom trądzikowym

To, co bliskie naturze, zyskuje na popularności- to wcale nie dziwi. Natura wie najlepiej, co dla nas dobre, wystarczy tylko (albo aż) umieć się w nią wsłuchać i dostrzec właściwości produktów, które nam daje. Na wiele dolegliwości lekarstwo znajdziemy właśnie tam- w przyrodzie. Dobry skład to wcale nie ten najdłuższy- wręcz przeciwnie, im mniej- tym lepiej i zdrowiej. Dlatego coraz częściej sięgamy po produkty ekologiczne i certyfikowane, zgodnie z zapotrzebowaniem skóry.

Czytaj więcej
Jak dbać o cerę trądzikową

Jak dbać o cerę trądzikową

Trądzik pospolity jest jedną z najczęściej występujących, a zarazem trudną do wyleczenia dolegliwością skórną. Jednak odpowiednia pielęgnacja twarzy może przynieść bardzo dobre rezultaty i wpłynąć korzystnie na poprawę stanu zdrowia i wyglądu cery. Jakie kosmetyki warto włączyć w przypadku cery trądzikowej oraz w jaki sposób dbać o nią na co dzień, by zmiany nie ulegały zaostrzeniu?

Czytaj więcej
Glifosat w mąkach, kaszach i warzywach- czy jest bezpieczny?

Glifosat w mąkach, kaszach i warzywach- czy jest bezpieczny?

Glifosat to środek chemiczny, który dzięki swojemu silnemu działaniu przeciwchwastowemu, jest szeroko stosowany przez ogrodników i rolników oraz sadowników. Wnika w głąb roślin, dociera do każdej komórki, korzeni i cebul, unieszkodliwiając je, czyli powodując ich umieranie, a dokładniej zabija chlorofil w roślinach który jest odpowiedzialny za wymianę gazową komórek roślin. Coraz częstszą praktyką jest również dosuszanie zboża glifosatem oraz przyspieszanie za jego pomocą dojrzewania owoców, np. jabłek, które po tym procesie stają się idealnie czerwone. Glifosat można również spotkać w ziemniakach, gdzie opryskuje się części naziemne, by szybko je osuszyć i ułatwić zbiór. Środek ten jest zatem obecny w większości kasz i zbóż, które spożywamy, jest masowo używany w uprawie kukurydzy i rzepaku, ale czy na pewno jest bezpieczny?

Czytaj więcej
Hydrolat lawendowy na trądzik

Hydrolat lawendowy na trądzik

 

            Ma cudowny zapach, wspaniałe właściwości pielęgnacyjne i szerokie zastosowanie. O czym mowa? O hydrolacie, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Czym on właściwie jest? Hydrolat otrzymywany jest w procesie destylacji parą wodną roślin- całych lub ich części. To „produkt uboczny” powstały przy produkcji olejków eterycznych, często nazywany wodą kwiatową.

Czytaj więcej
Woda Chiarella, jedna z najlepszych wód mineralnych świata

Woda Chiarella, jedna z najlepszych wód mineralnych świata

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki wpływ na Twoje zdrowie ma woda? Czy stojąc przed sklepową półką myślałeś, która z tych dostępnych na niej będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza? A może w ogóle nie wiedziałeś, że wody różnią się od siebie i sięgałeś po najbliższą z brzegu butelkę? Jeśli tak… to warto to zmienić.

Czytaj więcej

Elementy 1 do 6 38 całkowita

Pokaż na stronę