Facebook Pixel
 
Recepta na zdrowie i długowieczność. Masło kakaowe i jego właściwości.

Recepta na zdrowie i długowieczność. Masło kakaowe i jego właściwości.

Masło kakaowe to obok masła shea, kolejny prawdziwy hit pielęgnacyjny. Jest to naturalny olej, który pozyskiwany jest z nasion kakaowca. Tak, dokładnie tego samego, z którego produkowana jest czekolada! Podobnie jak masło shea, pochodzi z gorącej z Afryki, gdzie przypada aż połowa jego uprawy, choć pierwotnie wywodzi się z Ameryki Środkowej i Południowej i oczywiście nadal można go tam znaleźć. Posiada moc wspaniałych składników, które aż proszą się o wykorzystanie. Poznajmy jego zalety.

Czytaj więcej
Masło shea. Jakie ma właściwości i zastosowanie w kosmetyce?

Masło shea. Jakie ma właściwości i zastosowanie w kosmetyce?

Masło shea to iście wszechstronny kosmetyk! Jego liczne, wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne sprawiają, że jest on szeroko stosowany przez entuzjastów naturalnego dbania o siebie. Zapewne wielu z Was o nim słyszało, ale może nie do końca znacie jego możliwości? Jeśli tak jest to zapraszamy Was do dzisiejszego wpisu, z którego dowiecie się o nim co nieco. Mamy nadzieję zachęcić Was do włączenia go do swojej codziennej pielęgnacji, bo naprawdę warto!

Czytaj więcej
Olej kokosowy na włosy i ciało.  Kilka zastosowań oleju kokosowego.

Olej kokosowy na włosy i ciało. Kilka zastosowań oleju kokosowego.

Olej kokosowy jest bardzo znany nie tylko ze względu na swoje walory kuchenne, ale i cenne właściwości pielęgnacyjne. Czy wiedzieliście, że jest on zaliczany do jednych z najzdrowszych produktów na świecie, a drzewo, na którym rośnie, uważane jest za "drzewo życia"? Pewnie wielu z Was ma go w swojej kuchni, ale czy znacie jego zalety? Jeśli nie to zostań z nami, a my postaramy się przybliżyć Ci ten drogocenny olej.

Czytaj więcej
Jak skutecznie wykonać demakijaż twarzy?

Jak skutecznie wykonać demakijaż twarzy?

Demakijaż to jeden z najważniejszych aspektów dbania o siebie, który musi się znaleźć w naszej codziennej pielęgnacji. Brak oczyszczania twarzy może skutkować bardzo przykrymi konsekwencjami, jak wypryski, zatkane pory, a nawet szybsze pojawienie się pierwszych zmarszczek. Tego nie chcemy! Co ważne, demakijaż powinien zostać wykonany nawet wtedy, gdy się nie malujesz. W ciągu dnia na naszej skórze zbiera się tyle zanieczyszczeń, że po prostu trzeba je usunąć. Oczyszczona twarz jest później gotowa na inne zabiegi pielęgnacyjne i z łatwością wchłonie to, co najlepsze w kremie. Jak zatem najlepiej go wykonać, aby był jak najbardziej skuteczny oraz jakich kosmetyków użyć? Zapraszamy Cię na krótki kurs demakijażu!

Czytaj więcej
Zalety i korzyści stosowania toniku do twarzy.

Zalety i korzyści stosowania toniku do twarzy.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy zawiera się w kilku krokach, które dla większości z nas są oczywiste, choć prawdopodobnie mało która kobieta zastanawia się nad sensem każdego z nich. Wiemy, że po całym dniu należy oczyścić twarz, zwykle potem ją tonizujemy i nakładamy krem, odpowiednio dobrany do potrzeb skóry. Jeśli jednak zastanowić się, jaki ma cel używanie toniku, to niestety okaże się, że nie mamy w tym temacie zbyt dużej wiedzy. Niekiedy ten etap pielęgnacji jest również pomijany, co jest oczywistym błędem. Warto jednak nieco bardziej zgłębić ten temat, aby później móc wybrać dla siebie odpowiednie kosmetyki. Sprawdź, jakie korzyści płyną dla Twojej urody ze stosowania tego produktu.

Czytaj więcej
Dżem i marmolada, a może konfitura lub powidła? Jakie są różnice w tych przetworach?

Dżem i marmolada, a może konfitura lub powidła? Jakie są różnice w tych przetworach?

Wielu z nas z niecierpliwością czekało na lato. Kochamy ten beztroski czas, który tak mocno kojarzy nam się z błogim lenistwem na wakacjach i kilogramami zjadanych owoców. To ulubiona pora roku, podczas której porzucamy ciężkostrawne obiady na rzecz słodziutkich truskawek lub czereśni i zupełnie nie przejmujemy się gotowaniem! Ale jest również duża grupa osób, szczególnie kobiet, które skrupulatnie wykorzystują ten czas owocowania na przygotowywanie smakowitych przetworów na jesienno-zimowy czas. W kuchni unosi się piękny zapach, a nam przypominają się obrazy z dzieciństwa, podczas których nasze babcie i mamy krzątały się po kuchni. A może również i Wy pracujecie latem niczym mróweczki?

Czytaj więcej

Elementy 1 do 6 109 całkowita

Pokaż na stronę